Uncategorized

Sükrü Genç e Alucrali Hemserileri nden Ziyaret

Ziyaretin konusu Alucra  Egitim Dernegi olarak, Alucra ilçemizde egitim seviyisini nasil yükseltebiliriz, ve baskanimiz Sükrü Genç in Alucra ilçemize katkisi neler olabilir? görüsüldü.


Baskan Tülay DOLU Alucra ilçemizde bulunan Alucra Turan Bulutcu Meslek Yüksek Okulu’nun ögrenci sayisinin yükseltilebilmesi, okula gelen ögrencilerin daha rahat sartlarda okumasi için ekip olarak çaba sarf ettiklerini söyledi.Ögrencilerin ilçemizdeki  sosyal aktifelerin artirilmasi çalismalari yapiyoruz.Direk konuya giriyorum baskanim,okulumuzun acil ihtiyaçlari bulunmaktadir, bu konuda yardimlarini bekliyoruz. Dedi.


Baskan Sükrü Genç; Böyle durumlarda söyle bir sorun var, alt yapi çok öneml, okul yapiyorsun ögrenci gitmiyor veya bölümler kapanmaya basliyor, mesela dört tane bölüm Sebinkarahisar da kapanmis. Bu bölümlerden her birine mesela en az on ögrencinin müracaat etmesi lazim. Müracaat etmiyor kimse, gidisat kötü. O zaman gerçekten ögrencinin bölgede kalabilmesini saglayabilecek yatirimlara dikkat etmek lazim. Bunu da sadece dernekler yapamaz yani devletinde destegi önemli. Ögrencilerin bir takim sosyal ihtiyaçlarini karsilayacak tiyatro, sinama olmasi gerekir. Alucra da çocuklarin gidebilecegi bir yer yok,  Alucra ilçemize elimizden geldigince maddi manevi destek olmaya çalisacagiz. Ilçede sosyal etkinlikleri arttirmak zorundayiz. Bu sirf ögrenciler için degil diger çocuklar mesela orada görev yapan doktor çocuklari, polis çocuklari asker çocuklari imkân saglanmadi mi kimse durmaz kimsede gelmez. .Biz bir ihtiyaç listesi belirleyelim ona göre gerekeni yapariz. Bu konuda her zaman sizin yaninizdayiz. En kisa zamanda tekrar bir araya gelerek bir yemek de bulusalim ve neler yapabiliriz, bunlari tekrar konusalim dedi.


Alucra Egitim Dernegi, baskan Sükrü Genç e varak islemili tabak hediye etti.


Alucra Egitim Dernegi  maddi ve manevi olarak katkilar saglayan Chp Beyoglu Belediyesi Meclis Üyesi  Ali Riza Yakupoglu, Arnavutköy Ilçe Milli Egitim Müdürü Arif Dede, egitimci avukat Hüsamettin Demiröz, Egitimci Mesut Kaymakçi, Çanakkale Asos Icra Müdürü, Yarder dernek baskani Ibrahim Basyurt, Baskan Tülay Dolu toplantida  hazir bulundu.


Haber : Çigdem Güler/Alucra.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.