Uncategorized

Süleyman Tekbas Havaalanini Sordu

Saadet Partisi (SP) Giresun Il Baskani Süleyman Tekbas, bugün parti binasinda Il Müfettisi Ömer Öztürk, Il Yönetim Kurulu Üyesi Musa Çaki ve Merkez Ilçe Teskilat Baskani Kenan Karakaya ile birlikte bir basin açiklamasi yapti.


Saadet Partisi (SP) Giresun Il Baskani Süleyman Tekbas, OR-GI Havaalani’nin temelinin atilmamasi için gösterdigi tepkisinde; “Basbakanin Havaalani Temeli Sözüne Ne Oldu?” sorusunu dile getirdi.


Tekbas; “Bugün 31 Mart 2011 tarihi, AKP 9 yila yakin tek basina isbasinda. Her iki kisiden birinin oyunu aldigi Giresun halkiyla adeta alay ettiler. Giresun’un iktidar milletvekilleri Giresun’a her gelmelerinde halkimiza adeta müjde vererek Or-Gi Havaalani su tarihte temeli atilacak, su tarihte açilisi yapilacak gibi açiklama yapmislardir ve halkimizi kandirmislardir.” dedi.


“Her defasinda halkimiza müjde verdiler. Bizler de verilen bu sözlerin takipçisi olduk. Büyük bir heyecanla Or-Gi havaalanin temelinin atilmasini bekledik. Sayin AK Parti Grup Baskan Vekili ve Giresun Milletvekili Canikli söz verdi, Sayin Ulastirma Bakani Binali Yildirim da söz verdi, hepsinden önemlisi Sayin Basbakan Recep Tayyip Erdogan bizzat Giresun’a gelerek Or-Gi Havaalani’nin temellerinin 31 Mart 2011 tarihinde atilacagi müjdesini vermisti” diyen Tekbas, sunlari söyledi:


“Bugün ise görüyoruz ki yine hayallerimiz suya düstü ve havaalanimizin temelleri atilmadi. Adeta Sayin Basbakanin Giresun’u kastederek: “Köye havaalani mi yapacagiz? Ordulular samsun havaalanini, Giresunlular Trabzon havaalanini kullansinlar” sözünü yerde birakmamak için mi? Havaalanimizin temelleri atilmadi.”


“Zaten AKP hükümeti dönemlerinde findigimiz yerlerde süründü, issizlikten 150 bin insanimiz gurbet ellere göç etti, limanimizi islemez hale getirildi, egitimde küme düstük. Bunlarin hepsi AKP iktidari döneminde meydana geldigini” söyleyen Süleyman Tekbas su ifadeleri kullandi:


“Sayin Basbakan edata alay ederek her iki kisiden birinin oyunu aldigi Giresun halkina böyle tesekkür etti. Saadet Partisi olarak bu isin takipçisi olacagiz.” dedi.


Haber: Fatma Ugurlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.