SON DAKİKA!
ursulbiyekosetirebolu

ZÜLBİYE KÖSE 15 KİLO UR İLE SENELERCE YAŞAMIŞ

Giresun’un Tirebolu İlçesi İstiklal Mahallesi (İnköy) Köseli Mevki’inde yaşayan ve yıllardır kilo ve karın sancısı şikayetleri olan Zülbiye Köse’nin 15 Kilo Ur ile yaşadığı ortaya çıktı.

ur15kilo

Zülbiye Köse(55) yaşadığı sancılar artınca önce Tirebolu Hastanesine baş vurdu burada yapılan tetkiklerden sonra karnında belirlenemeyen bir kitle görüldü. Görele Opr. Dr. Ergün Özdemir Devlet Hastanesine sevk edilen Sülbiye Köse yapılan müdahale sonunda yıllardır yaşadığı problemlerin kaynağı olan 15 kilo ur dan kurtuldu.

Başhekimi Genel Cerrah Opr. Dr. A. İbrahim Ulusoy ve Başhekim Yardımcısı Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Aziz Ahmet Surel, başarılı geçen ameliyatın ardından hastanın eski sağlığına kavuştuğunu söylediler.

Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Aziz Ahmet Surel, bu büyüklükte bir kitlenin tıpta nadir görüldüğünü belirterek “Hastamız karın bölgesindeki şişlik şikayetiyle bize başvurdu. Yaptığımız tahliller sonucu karın bölgesinde büyük bir kitle olduğunu belirledik. Daha sonra hasta ameliyata alındı. Ameliyatta hastanın karnından yaklaşık olarak 45 santimetreye 30 santimetre boyutlarında 15 kilogram ağırlığında bir kitle başarılı bir ameliyatla çıkarıldı. Bu kitle karın içersinde o kadar bir yer kaplamış ki normalde olması gereken bağırsaklar üçte bir alana sıkışmış vaziyetteydi. Kitleyi çıkardık hastamızı 3 gün boyunca yoğun bakımda takip ettik. Hastamız 7 gün içinde taburcu oldu. Çıkan kitleyi patolojik incelemeye gönderdik. Patolojiden çıkan sonuca göre kalan tedavi sürecini planlayacağız” dedi.

Ameliyatının yaklaşık altı saat sürdüğünü ve 3 gün yoğun bakım ünitesinde kaldıktan sonra servise çıktığını belirten Köse

“Beni Opr. Dr. A. İbrahim Ulusoy ile Opr. Dr. Aziz Ahmet Surel ikna etti. Ameliyat olmaya karar verdim ve şimdi diyorum ki iyi ki kabul etmişim. Şimdi eski sağlığıma tekrar kavuştuğum için beni ameliyat eden doktorlara ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Onlara çok şey borçluyum” diye konuştu.

1 Yorum

  1. AYTEKİN DEĞERLİ

    Allah şifa versin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.