SON DAKİKA!

ÖNER HEKİM GİRESUN’DA YILIN İŞADAMI SEÇİLDİ

Giresun’da 50 Sivil Toplum Kuruluşu, Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim’i Yılın Başarılı İşadamı Ödülü’ne layık gördü.

onerhekim2012

Hekim Süt Tesisleri’nde düzenlenen törende konuşan Giresun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ali Kara “Sizin Giresun için eğitim-sağlık gibi alanlarda yaptığınız hayır ve hasenatlar, her türlü zorluğa rağmen Hekim Süt yoluyla ilimize sağladığınız istihdam ve bir başka şehirde olmanıza rağmen doğduğunuz yöreyi unutmamanız, bu ödülü size vermemizde etken oldu. Keşke Giresun 5-10 tane Öner Hekim bulabilse. Biz her an yanınızdayız” diyerek Öner Hekim’e ödülünü takdim etti.

“Biz Giresun’da ticaret değil ibadet yapıyoruz” diye sözlerine başlayan Hekim, kendisini ödüle layık gören kuruluşlara teşekkür ederek “Bugüne kadar sayısız plaket ve ödül aldım. Ama en anlamlılarından bir tanesi bu. Kendimi sizlerden birisi olarak görüyorum. Esnafın dertlerini, sıkıntılarını biliyorum. Giresun’da karşılaştığımız zorluklar, güçlükler, engeller zedelenen yatırımcılık ruhumuz bu ödüllerle onarılıyor. Bizi daha çok hizmet etmeye teşvik ediyor” diye konuştu.

Hekim, bugüne kadar hayır olarak bağışladığı 3 sağlık ocağı ve 2 okulun yanı sıra Giresun Üniversitesi’ne 90 dönüm arazi bağışlayacağını açıkladı. Hekim, “İlk defa sizin huzurunuzda açıklıyorum. 2 yıldır bu konuda bir çalışma içindeyim. Gerekli görüşmeleri yaparak bu konuda isteğimi ilettim. Hekim Süt’ü başka bir alana taşıyarak fabrikanın bulunduğu arazi içindeki ve Bulancak-Pazarsuyu’ndaki toplam 90 dönüm araziyi hiçbir koşul öne sürmeden bağışlayacağım. Tek isteğim; önerdiğim ismin, Giresun Üniversitesi’ne ve Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ismine eklenmesidir” şeklinde konuştu.

1 Yorum

  1. İbrahim Cebeci

    Sayın Öner Beyin yapmış olduğu hizmetleri yakından takip ediyor ve kendilerine sonsuz saygı ve sevgilerimizi gönderiyorum.İşlerinde başarılarının devamını diliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.