SON DAKİKA!

ŞULE ÇET DAVASINA MİLLETVEKİLİ NECATİ TIĞLI DESTEĞİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı, aslen Giresunlu olan üniversite öğrencisi Şule Çet’in ölümüne ilişkin davanın takipçisi olacağını belirtti.

Milletvekili Necati Tığlı, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet’in yaşamak için binlerce nedeni olduğunu bunun içinde bir yandan çalışıp, bir yandan da üniversite eğitimine devam ettiğini dile getirdi.

Necatii Tığlı, Şule Çet’in 2018 yılında öldürülen 439 kadından sadece biri olduğunu vurgulayarak, Öğrenci Şula Çet’in kesin ölüm nedeninin tespiti için Adli Tıp Kurumunca hazırlanan raporun, olaydan tam 164 gün sonra ancak hazırlanabildiğini ifade etti.

Şule Çet cinayetinin, bu ülkede yaşanan kadın cinayetlerinin ne ilki ne de sonuncusu olduğunu belirten Tığlı, “Kamuoyunda Şule Çet’in öldürüldüğünün değil de o saatlerde neden o plazada olduğunun sorgulanması, kutuplaştırılan toplumun nerelere geldiğinin en büyük göstergesidir.” diye konuştu.

6 Şubat’ta başlayacak ilk duruşmadan son duruşmaya kadar bu dava da takipçi olacağını dile getiren Necati Tığlı, şöyle devam etti;

“Cumhuriyetin savcıları bu davada cesur olmalıdırlar. Kimseden emir almamalıdırlar. Kimseyi kollamamalıdırlar.

Adalet ve hukuk ne emrediyorsa o kararı vermelidirler. Ayrıca soruşturmanın ilerlemesinde büyük katkısı olan Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’a ve hazırladığı iddianameyle vicdanların sesi olan savcı Aykut Hüseyin Koca’ya teşekkür ediyorum. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.