Uncategorized

Taflan Mevsimi

Tunceli Emniyet Müdürü oldugu dönemde hain terör örgütü nün  uzaktan kumandali mayinli saldirisina hedef olan ve 2008 de Kirsehir Emniyet Müdürlügü görevine atanan Giresun Bulancak li hemserimiz  Osman Öztürk, “Bakraç”tan sonra “Taflan Mevsimi” adli ikinci siir kitabini çikartti…


Ugradigi mayinli suikast girisimi bile içindeki siir tutkusunu engellemeyen Kirsehir Emniyet Müdürü Osman Öztürk, yazdigi siirlerin misralarinda gönül pinarindan akan sevgiyi dizelerine döktü.

Sair, Müdür Osman Öztürk, Tunceli Emniyet Müdürlügü döneminde 25 Mayis 2007 de kent merkezine 3 kilometre mesafede hain teröristlerin gerçeklestirdigi mayin tuzakli saldiridan 5 saniye farkla kurtulmustu. Öztürk, mucize eseri sag kurtuldugu suikast girisiminden 6 ay sonra ilk siir kitabi “Bakraç”i çikartmisti.
Tunceli Emniyet Müdürlügü görevinde 6 yil gibi en uzun süre kalan Emniyet Müdürü unvanina sahip olan ve Kirsehir de de polis-halk dayanis-masini saglamak için 25 ayri projeyi hayata geçiren basarili Emniyet Müdürümüz Osman Öztürk ün ikinci siir kitabi “Taflan Mevsimi” piyasaya çikti.


Siir severlerin begenisine sunulan kitapta sair Emniyet Müdürü Öztürk; aski, sevdayi, umudu, bagliligi, kahramanligi, vatan ve millet sevgisini misralarina tasidi. Taflan Mevsimi’nin önsözünde yazdigi yazisinda, “Taflan Mevsimi okuyanlarin ‘iste bu dizelerde ben varim diyecegi bir kitap oldu” diyen Kirsehir Emniyet Müdürü Osman Öztürk, sunlari kaydetti:“Koca bir ömrün sade geçen zamandan ibaret oldugunu varsayan bir yüzyilda, inadina yasamak zamaniydi simdi. Geçip gidiyorsa ömürden bitenler, bakiyemizi geriye düsürüyorsa zamandan bizdeki biz, bizimle paylasan gönlümüzün kiymetlileri, sevilen dostlar degil mi? Kanunlarin kati yüzünü insan sicagi ile saran bir kisiligin, yillarca içsel dünyasinda biriktirdigi sevginin ve sevilene duyulan özlemin zamanla duygu denizinden tasarak dalga dalga sahile vurmasi, sevgiyle yogrulmus koca bir ömrün imbiginden damla damla süzülen duygularin siire dönüsmesi. Kirsehir Emniyet Müdürü Osman Öztürk ün misralarini okurken en çok da bu gözle bakmak gerekir.“Bir çiglik duyulur günün bu vaktinde, sonsuzlugun sinirinda ve evrenin bu yerinde isil isil yeni bir yildiz dogar, bir candir nefes alan çiglik çigliga aglayan, bu dünyada, artik ben de varim, ben de bir canim diye seslenistir duyulan. Annesinin yorgun gözlerinde gördügü cosku piriltilarini yüregine yazar sevgi olarak. Sicagini tenine serer bir ömür isitmasi için, kokusunu sinesine çeker dünyanin en güzel kokusu oldugu için, dogdugu topragin kurak kokusuyla doldurur küçücük cigerini ve memleketin havasini doyasiya içine çeker.“Sen artik sen degilsindir. Senin duygularin degildir siire dönüsen, evrenin bir kösesinde yasananlardir satir satir anlattigin, belki de istesen de anlatamadigin, unuttugunu sansan da unutamadigin diyerek basladigimiz, gönül pinarimizdan akan sevginin kalemimizin ucundan dizelere döküldügü, aski, sevdayi, umudu, bagliligi, kahramanligi, vatani, milleti, anlatan siir sevdalilari ve dostlarinin yani sira herkesin kendisinden bir seyler bulacagi, ‘iste bu dizelerde ben varim’ diyecegi, gönül deryasinin firtinalarinda alabora olmaktan kurtulacagi, siir bulutlarindan dökülen umut dolu damlalarin yüreklerdeki kasveti kaldiracagi, duygu ve düsünceleriyle kaleme aldigim siirlerimin yayinlandigi Bakraç isimli siir kitabi 2007 yili Kasim ayinda baskisi tamamlanarak siir severlerin begenisine sunulmustur. Ikinci siir kitabim Taflan Mevsimi Subat 2010 tarihi itibariyle kitap raflarinda yerini almis bulunmaktadir.
“Iyiye ve güzele dair ne varsa bir ömür tatmaniz, yasamaniz dilegiyle sevgi ve saygilarimi sunuyorum.”


Yeni çikardigi siir kitabi dolayisi ile hemserimiz degerli bürokrat ve vatanperver Il Emniyet Müdürü Osman Öztürk ü tebrik ediyor basarilarinin devamini diliyoruz.

 

Gurbetçi Giresun Gazetesi Yazi Isleri Müdürlügü
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.