Uncategorized

Tirebolu Iletisim Fakultesi

ILETISIM  FAKÜLTESI  HARFIYATINA BASLANILDI


FAKÜLTE TEMELI 29 HAZIRAN DA ATILIYOR!


 


Çinar ÇETINKAYA


 


Yogun çalismalar sonucu olarak, Tirebolu Iletisim Fakültesi yapimina start verildi.


“Tirebolu Iletisim Fakültesi Yaptirma Komitesi” baskani Prof.Dr Taner Karahasanoglu ve yardimcisi M.Çinar Çetinkaya, geldikleri Tirebolu’da, Yaptirma Komite’sinin diger üyeleri Yasar Yanikömeroglu, Saban Aydin Arslan ve Orhan Karahan’la birlikte, 5 günlük süre içinde yaptiklari çalismalar sonunda, Giresun Üniversitesi Rektörü sayin Osman Metin Öztürk, Belediye Baskanimiz sayin Burhan Takir ve Kaymakamimiz sayin Günhan Yazar’in destekleri ile fakülte yapimi için arsaya ilk kazma vurulmus ve temel atma merasimin 29 Haziran günü olmasi kararlastirildi.


 


TIREBOLU ILETISIM FAKÜLTESI YAPTIRMA KOMITESINDEN YAPILAN BASIN ACIKLAMASI: 


Sayin Hemserilerimiz.


Tirebolu Belediye Baskanimiz sayin Burhan Takir ve eski Belediye Baskanimiz sayin Yasar Yanikömeroglu’nun talepleri ve Giresun Üniversitemiz Rektörü sayin Osman Metin Öztürk’ün israrli çalismalari ve siyasi kanat’dan Istanbul Milletvekillerimiz sayin Hüseyin Besli ve sayin Mehmet Domac’in takipleri sonucu  14 Agustos 2008 tarihinde Resmi Gazetede yayinlanan “Giresun Üniversitesi, Tirebolu Iletisim Fakültesi” kurulmasina iliskin kanuna göre, sirin ilçemiz Tirebolu’ya bu fakülteyi kazandirmak için Prof.Dr Taner Karahasanoglu baskanliginda bir “Tertip Komitesi” olusturulmustur.


Tertip Komitesinin bugüne kadar yaptigi çalismalar asagida ki gibidir. 1. Insaatin yapilmasi için ilk etapta, Tirebolu’da 2 seçkin isadamimizdan 200.000.-TL, Istanbul da bulunan 3 hemserimizden 50.000.-TL maddi kaynak saglanmistir.
 2. Hazineye ait bulunan 10 dönüm arazi, Giresun Üniversitesi adina tescil edilmistir.
 3. Arazinin Imar durumu belediyece tasdik edilmistir.
 4. Arazi üzerinde bulunan 4 adet gecekonduya, arsa bitisiginde 1200m2 yer tahsis edilmis ve tapulari hazirlanmistir.
 5. Arazinin zemin etütleri jeoloji ve jeofizik mühendislerine yaptirilmistir.
 6. Arazinin plan-kotlari harita mühendisine çikartilmistir.
 7. Avan projeler hazirlanarak Insaat maliyetleri çikartilmistir.
 8. Mimari, mekanik ve elektrik projelerinin çizilmesi ihale edilmistir.
 9. Statik hesaplarinin çikartilmasi ihale edilmistir.
 10. Çalismalarin her asamalarinda, Giresun Üniversitesi Rektörü sayin Osman Metin Öztürk’e, gelinen noktalar hakkinda bilgiler verilmistir. Sayin Rektörümüz, “ Tüm altyapi çalismalarinin tamamlanip, 29 Haziranda temel attiginiz taktirde, Giresun Üniversitesi olarak her türlü maddi kaynaklarini, Iletisim Fakültesine aktaracaklarini ve çalismalarin bu hizda seyretmesi halinde, 2010 ögrenim yilinda Tirebolu Iletisim Fakültesine ögrenci alabileceklerinin  müjdesini vermistir.
 11. Arazi yapisindan dolayi, zeminde bulunan kum karsiliginda,  7.000 m3 kazi hafriyatinin, yapilmasi dolgu malzemeleri ile 50 ton insaat demiri temini için ihale yapilmis, isalan firma ile mukavele imzalanarak hafriyat çalismalarina baslanilmistir.

( Kazi hafriyati, dolgu malzemesi ve 50 ton demir karsiliginda arazide bulunan kum satilmistir.) 1. Bina kaba insaati, bir insaat  grubuna ihale edilmis olup,15 Haziranda isbasi yapilacaktir.
 2.  Giresun Üniversitesi Rektörümüz, Tirebolu Belediye Baskanimiz ve Tirebolu Kaymakamimiz  himayelerinde, 29 Haziran günü “Temel Atma” merasimi yapilacaktir. Bu merasim aksami, Tirebolu Kapali Spor Salonunda büyük bir sölen yapilacak ve  Temel Atma”nin sevinci hep birlikte yasanilacaktir

      Tüm halkimiz bu tören ve sölene davetlidir. 1. Konularimizla ilgili olarak, tüm ilgili kisi, kurum ve kuruluslarla  görüsmeler yapilmaktadir.

 


Tüm hemserilerimize saygi ile duyurulur.


TIREBOLU ILETISIM FAKÜLTESI YAPTIRMA KOMITESI  adina


Prof. Dr  TANER KARAHASANOGLU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.