SON DAKİKA!

TİREBOLU’YA ŞEHİR MÜZESİ

Giresun’un Tirebolu ilçesine şehir müzesi kuruluyor. Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır şehir müzesi yapmak için müstakil tarihi bir binayı sahibi ile anlaşarak şehir müzesi haline getirmek için anlaştı.

Tirebolu İletişim Fakültesi kurucularından Prf. Taner Karahasanoğlu yeni bir hizmeti daha Tirebolu’ya getirmek için kolları sıvadı.

tirebolusehirmuzesibinasi

Tirebolu’ya kazandıracakları müze için Belediye Başkanı Burhan Takır’a bilgi veren Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu ve Nihal Tarakçı, düşüncelerini ve projelerini Belediye Başkanı Burhan Takır’la paylaşıp, düşündükleri müze projesini “Bölge Müzesi” anlamında planladıklarını kaydederek, amaçlarının ilçenin ve bölgenin değerlerinin Kültür-Sanat ve Tarih Şehri olan Tirebolu’da sergilenmesi ve ilçeye artı değer katması açısından önemli bir proje olduğunu söylediler.

Tirebolu Belediye Başkanı  ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Adayı Burhan Takır, yapılacak olan müzenin restorasyonunu belediye olarak en güzel şekilde yapacağız. dedi.

Burhan Takır ‘’ Bu vesileyle Tirebolu’muza güzel bir müze kazandırmış olacağız,  böyle bir proje için başta Prf. Dr. Taner Karahasanoğlu hocan olmak üzere Sayın Nihal Tarakçı ile hissedarlarına müze için kullanılacak binanın böyle bir hizmete tahsis  edilmesi nedeniyle ilçe halkımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.