SON DAKİKA!

TOKALAKLAR PİKNİK İLE AİLE BAĞLARINI HATIRLATTI

Giresun’un Görele ilçesine bağlı Umutlu Köyünden İstanbul ve diğer illere göç eden Tokalak ailesine mensup bireyler bu hafta sonu İstanbul Belgrat Ormanlarında piknik programı ile bir araya gelerek kaybolmaya yüz tutan aile bağları ve akrabalık kavramını hatırlattı.

Tokalak Ailesi mensupları bir birini ilk defa gören uzun yıllardır Giresun’da kalan ve İstanbul’daki akrabaları ile ilk defa tanışan bir çok ferdinin kaynaşmasının yanı sıra köylerde oynanan mahalli oyunları çocuklarına öğreten büyüklerin o günleri yeniden yaşamasına sebep oldu.

İş adamı Ahmet Tokalak’ın koordinasyonunda bir araya gelen Tokalak ailesi ve aile mensupları gönüllerince bir hafta sonunu aile fertleri ile tanışıp kaynaşarak geçirdi. Böyle önemli bir organizasyon siyasetinde ilgisini çekmeyi başardı.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Giresun Piraziz Doğumlu Giresun aşığı Hasan Turan Tokalaklar aile pikniğine katılarak organizasyonun mimarlarını kutladı.

İstanbul Milletvekili Hasan Turan “Yoğun bir program takip ediyorum dün gece geç saatlerde Azerbaycan’dan geldim. Tokalak ailesine kısmet olursa sizlerle olacağım diye söz vermiştim kısmet oldu katılmak nasipmiş. Aile kavramı toplumumuzda her geçen gün daha çok önem kazanıyor. Bende Giresun’un Piraziz ilçesinde çok kalabalık bir ailede yetiştim. Dedem aileyi toplar katılmayanları azarlardı. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bu manada Tokalak ailesinin siz fertlerine böyle bir etkinliği düzenleyerek bizler ide davet etmenizden dolayı kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Tokalak ailesi adına Ahmet Tokalak “İstanbul Milletvekili Hasan Turan’a teşekkür ederek her zaman yanımızda olan bizlere abilik yapan kıymetli Milletvekilimize ailem ve şahsım adına teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Bir birinden değerli aile fertlerim ile kaynaşmak küs olanları barıştırmak, ilk defa bir araya gelen ailemizin gelinleri ve damatları ile örnek bir organizasyonu gerçekleştirmiş olmak ayrı bir övünç kaynağı oldu. Yardımını esirgemeyen bütün aile fertlerimize ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.