DÜNYAKÜLTÜR SANAT

TUNCAY UZUN ALMANYA’YI SALLAYACAK

Giresun’un yetiştirdiği Türk Halk Müziği sanatçısı Tuncay Uzun Mart 2013 ayı ile birlikte Almanya’yı sallamaya hazırlanıyor.

Türk Halk Müziği Sanatçısı Tuncay Uzun Mart ayının girmesi ile birlikte Almanya’da vereceği konserler ile adından çokça bahsettireceğe benziyor.

Tuncay Uzun 02 Mart gecesi Sttutgart-Münih Bölgesinde yaptığı faaliyetler ile sadece Giresun değil bütün Karadeniz halkı tarafından takdir edilen Karadeniz Giresunlular Derneğinin Erdmanhausen Halle’de tertiplediği geceye katılacak.

Tuncay Uzun bir hafta sonra 09 Mart 2013 Köln-Mülheim’de Mülheim Giresunlular Derneğinin tertiplediği gecede sahne alacak.

Her iki gecede Giresun başta olmak üzere bütün Karadenizlileri salonda görmek istediğini söyleyen Tuncay Uzun “ Giresun ve Karadenizliler eğlenmeyi iyi bilen insanlardır. Bizde gerek müziğimiz, gerekse söyleyeceğimiz parçalar ile eğlencelerine katkı yapacağız. Bütün Karadeniz salonları doldursun. Haydi eğlenelim.” Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.