SİYASET

GİRESUN’A CHP PARTİ OKULUNU AÇTI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Okulu çalışmaları 2-3 Şubat 2013 tarihinde Kit-tur otel’de gerçekleştirilen eğitim programı ile başladı.

Bu kapsamda Parti eğitmenlerimiz tarafından CHP Giresun Merkez İlçe üyelerinin “Temel Siyasi Eğitimi” yapılan teorik ve uygulamalı eğitimlerle gerçekleştirildi. İki gün süren Eğitim programına katılan Merkez İlçe yöneticileri ve üyelerine ilk gün; Halkla ilişkiler ve iletişim, CHP Tarihi, CHP Parti Programı, CHP Tüzüğü ve Sosyal Demokrasi başlıkları altında teorik eğitimler verildi. Ardından ikinci gün gerçekleştirilen atölye çalışmasında ise Sosyal Proje Eğitimi ve Sosyal Proje Uygulamaları konularında eğitimler verildi, eğitimlerin sonrasında katılımcılar proje gruplarına ayrılarak Sosyal Proje geliştirmek üzere uygulamalı bir proje çalışması gerçekleştirdi.

chppartiokulu1

Parti Okulu çalışmaları ve Eğitim programı hakkında görüşlerini dile getiren CHP Giresun Merkez ilçe Başkanı Burak Tolga Bektaşoğlu; “Öncelikle katılımcılara başarılar diliyorum. Yapılacak çalışmaların daha planlı ve programlı olması adına Genel Merkezimiz tarafından bütün il ve ilçe örgütlerimizi kapsayacak şekilde çağın gereklerine uygun olarak partimizin politikalarını vatandaşlarımıza daha etkin aktarabilmek amacıyla kapsamlı bir eğitim programı gerçekleştirilmektedir. Parti içi dinamiklerimizi harekete geçirmek adına atılmış bir adım olan Parti Okulumuzun çalışmalarında başarılar diliyorum. Bu çalışmalar parti eğitmenlerimiz tarafından Giresun’umuzun bütün ilçelerinde ve merkez ilçemizde aralıksız olarak devam edecek. İnanıyorum ki Halkımıza dokunan onlara yarar sağlayacak güzel projeler hazırlanacağız.” dedi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ise “ Yaklaşık 20 yıldır CHP ailesinin içerisindeyim ve disiplin kurulları haricinde görev almadığım birim kalmadı. Böyle sistemli ve kapsamlı çalışmaların yapıldığını görmek beni fazlasıyla mutlu etti. Bu çalışmaların semeresini alacağımıza inanıyorum, eğitime katılan bütün katılımcılara ve eğitmenlerimize başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.
Yapılan eğitim çalışmaları ile ilgili görüşlerini dile getiren CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu ise; “ Parti içi eğitimler örgütlerimiz için büyük önem arz etmektedir. Siyasi partilerin görüşlerini, politikalarını ve planladıklarını ön plana çıkarmak, daha iyi ifade edebilmek için Parti Programı ve Parti Tüzüğüne hâkim olmak önemlidir. Bu doğrultuda yapılan çalışmaları daha da yaygınlaştırarak vatandaşlarımıza kendimizi daha da iyi ifade edebilmenin yolu bu tip çalışmalardan geçmektedir. Bu vesile ile bütün katılımcılara ve eğitmenlerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

Parti Okulu çalışması açılışında konuşan CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim “Partimizin çalışmalarını vatandaşlarımıza daha sağlıklı şekilde ulaştırmak ve sistemli bir çalışma ile vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü adına yapacağımız faaliyetler için öncelikle kendi örgütümüze bir eğitim veriyoruz. Bu eğitimlerimizin partimize önemli katkıları olacaktır. İki gün süresince eğitim alacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.