Uncategorized

Uyum Projesi Egitimi Tamam

Çalismanin temelinin Almanya’da, 2007 yilinda aile birlesimine getirilen Start Deutsch 1 ( A1) sinavi oldugunu dile getiren Giresun Belediye Baskan Yardimcisi Ömer Cinel, ” Bildiginiz gibi Almanya, oraya yerlesecek kisilerin ön uyum bilgilendirme sürecinden geçmis olmalarini beklemektedir. Giresun Belediyesi Proje Ofisi tarafindan yapilan “Yeni Vatanim-Ön Uyum Projesi” adli çalismada Almanya ya yasamak amaci ile gidecek olan/gitmeyi düsünen yurttaslar ücretsiz olarak bilgilendirildi. Egitimde, aile birlesimi ya da diger nedenlerle Almanya da yasamayi düsünen yurttaslara Almanya nin toplum düzeni, yasalar, hak ve yükümlülükler, sosyo-kültürel özellikler, çok kültürlülük gibi konularda bilgiler verildi.” dedi.


Melek Yildirim ve Ayla Çaglayan in egitmen olarak görev yaptigi egitimden 12 kisinin faydalandigini da dile getiren Cinel, “Ihtiyaç dogrultusunda çalisma yine ücretsiz bir sekilde belediyemiz tarafindan yinelenebilecektir. Almanya daki Start Deutsch 1 ( A1) sinavi ile ilgili bilgileri hemsehrilerimiz Giresun Belediyesi Proje Ofisinden edinebilirler.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.