Uncategorized

Bütün Çakrak Köyü Gurbetçi Olmus

Çakrak, Tarihi dokusu ile Giresun’un en önde gelen köylerinden biri; Ama gel görki eksik alt yapi, egitim ihtiyaci Çakraklilari da gurbete uçurmus, Istanbul basta olmak üzere Bursa, Izmit, Ankara, Izmir ve Sakarya’da Çakrakli oldugu söyleyen en az bin hane var.


Gazeteci Zeki Al ile bir söylesi yapan Istanbul Gaziosmanpasa Giresun Çakrak Köyü Dernegi Baskani  Abdullah Yilmaz çarpici açiklamalarda bulundu.

 

Alucra’dan sahile gelen yol ile mahrumiyetten kurtulacaklarini ve Çakrak’in tarihi dokusunun da gün yüzüne çikarak dünyaya tanitilacagini umdugunu belirten Istanbul Gaziosmanpasa Çakrak Köyü Sosyal Dayanisma Dernegi Baskani Abdullah Yilmaz; Giresun’un yüksek köylerinden biriyiz Elektrik, Yol, Telefon ve okul sorunu karsisinda insanlarimiz  gurbeçi oldular. Yazin 300-400 hane Çakrak köyüne  geliyor , köyünü senlendiriyor, ancak Çardak köyü 35 yildir göç veriyor dönmek isteyenleri ise hala olmayan yol, su, elektirik, okul gibi problemler bekliyor kaderimiz bir türlü degismiyor seklinde konustu.

 

Dernek baskani Abdullah Yilmaz her seye ragmen  köye gelen misafirlere hizmet verecek köy konagini imece usulü ile yaptiklarini ifade etti.

Kaynak : Zeki AL

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.