SON DAKİKA!
bursagiresundernegi

ÜZEYİR AKTAŞ GÜVEN TAZELEDİ

Bursa Giresunlular Kültür ve Dayanışma Derneğin Olağan kongresi geçtiğimiz gün Bursa Emek Kültür Merkezinde yapıldı. Mevcut başkan Orman Mühendisi Üzeyir Aktaş yeniden göreve getirildi

kongrebursagiresun

Divan Başkanlığı’na Bursa Şebinkarahisarlılar Derneği başkanı Hüsnü Kurtoğlu getirilirken, kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Yönetim kurulu raporunun okunup oy birliği ile kabul edildiği kongrede konuşan Üzeyir Aktaş dönemi boyunca Bursa Giresunlular Derneği olarak birçok başarıya imza attıklarının altını çizerken bu dönemde kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

uzeyiraktasbursa

Giresunluların Varlığını Ortaya Koyacağız

Bursa’ da yaşayan Giresunluların artık her platformda varlığını ortaya koyacaklarını söyleyen Üzeyir Aktaş ‘’ Giresunluların varlığından ve birliğini rahatsız olan insanlara bile artık varlığımızı kabul ettirip, Bursa’nın ekonomik ve sosyal yaşantısında daha aktif rol alacağız’’ dedi.

Bundan böyle kimsenin Bursa’da yaşayan Giresunlular adına tek başına karar veremeyeceğinin altını çizen Aktaş ‘’ Yeni oluşturduğumuz liste nasıl istişareler ile oluşturulduysa bundan sonrada yapacağımız tüm faaliyetler istişareler ve fikirler ile yapılacaktır’’ dedi.

Halkın İçinde Olan Dernekçilik

Sosyal dernekçiliğin prensipleri arasında olan Halkın içine inen bir dernekçilik anlayışı ile hareket edeceklerini söyleyen Üzeyir Aktaş Her zaman her koşulda olduğu gibi yine hemşerilerimiz ile yakın temas halinde olup, her daim onların sorunlarını takip eden bir dernekçilik yapacaklarını söyledi.

İlk Hedef Dernek Merkezinin Taşınması

Bundan sonraki süreçte derneğin ilk hedefinin Bursa Giresunlulara yakışacak bir dernek merkezine taşımak olduğunu söyleyen Aktaş ‘’ Projelerimizi gerçekleştirip hedeflerimize daha kolay ulaşmamız için İlk 3 ay içerisinde derneğimizi bizlere yakışan yeni bir mekana taşımayı düşünüyoruz, sonrasında da inşallah mülkiyeti derneğimize ait olan bir yer almayı planlıyoruz’’ açıklamasında bulundu.

bursagiresundernegiuzeyir

Orman Mühendisi Üzeyir Aktaş’ın yeniden başkan seçildiği kongrede, 45 kişilik yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Erdal Avcı, Bülent Akça, Murat Kuş, Erhan Ertürk, Abdullah Bayram, İbrahim Divli, Mustafa Camcı, Durmuş Uslu, İsmail Akdoğan, Yılmaz Özdemir, İsa Çapkın, Halil Demirtaş, Ömer Narin, Ahmet Eren Memiç, İbrahim Pirdal, Hüdaverdi Tosun, Musa Karataş, Mehmet Demirel, Zekai Özlü, Adnan Kara, Şerif Aktürk, Murat Dede, Hüseyin Çukur, Gökhan Yılmaz, Gencay Yılmaz, Mustafa Yazıcı, Hasan Turan, Ahmet Kütük, Murat Kabadayı, İhsan Top, Murat Karaman, Muhammed Dede, Hasan Okumuş, Recep Kambur, Yetkin Sarıkaya, Şerif Pir, Mehmet Usta, Ali Gülmüş, Şeref Sevindik, Yakup Akça, Baki Güneş, Mehmet Kuru ve Metin Turfan’ dan oluştu.

Dilek ve temenniler sonrası son bulun kongrede birde hatıra fotoğrafı çektirilirken, üyeler yeni seçilen yönetim kuruluna başarı dileklerinde bulundular.

Erdal Avcı / Giresun Havadis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.