Uncategorized

Vali Mustafa Yaman dan 18 Mart Mesaji

Vali Mustafa Yaman, yayinladigi mesajda söyle dedi:
 
            “Tarihi san, seref ve kahramanliklarla dolu büyük Türk Milletinin vatan sevgisinin, sahadetle imtihani olan Çanakkale Zaferi’nin 95. yildönümünü idrak etmenin gururu ve mutlulugunu yasiyoruz.
 
            Vatan sevgisi, millet aski ve bagimsizlik heyecaninin zirveye ulasarak sehitlikle taçlandirildigi bu savaslar ile milletimiz, vatanin bütünlügü ve milletin bagimsizligi için neleri göze alabilecegini tüm dünyaya göstermistir.
 
            Bu milli durus ve kararlilik büyük Türk milletinin Türkiye Cumhuriyeti ile yeniden dogusu ile sonuçlanacak olan Kurtulus Savasinin da isareti olmustur. En az dün kadar, bugün de milletimizin bekasi için ihtiyacimiz olan “Çanakkale Ruhu”nun yeni nesillere kazandirilmasi milli gelecegimiz açisindan hayati derecede önem arz etmektedir.
 
            Sehitlerimiz ve gazilerimiz, bizi biz yapan ve millet olma suurunu olusturan temel degerlerin ve sahip oldugumuz sanli geçmisle aramizdaki güçlü bagin en önemli halkalarindan birini olusturmaktadir. Bugün bu topraklar üzerinde bagimsiz olarak yasiyorsak bunu hiç süphesiz ki atalarimizin istikbalimiz adina verdikleri cana borçluyuz. Milletimiz sehitlerimizi hiçbir zaman unutmayarak daima gönlünde yasatacak, geride biraktiklari yakinlarini da kutsal bir emanet sayarak her zaman koruyup kollayacaktir.
 
            Bugün bizlere düsen görev, sehitlerimizin kanlariyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal topraklari, ayni suurla sahip çikarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir sekilde devretmektir.
 
            18 Mart Sehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 95. yildönümü vesilesiyle, basta devletimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaslarini, aziz sehitlerimizi rahmet ve minnetle aniyor, kahraman gazilerimize sükranlarimi sunuyorum.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.