Uncategorized

Maalesef Ona Sahip Çimadik

Üç dönem Giresun Milletvekilligi yaptiktan sonra sirketlerinin basina dönen ve bir çok kurulusun para ödeyerek danismanligini aldigi Rasim Zaimoglu Giresunlular için bedava ürettigi projeler maalesef komsu illerimizden Sivas belediye baskani tarafindan kendi bulmus gibi lanse edilerek ulusal gazetelerden Habertürk Gazetesi 17 sayfasindan makale olarak yayinlandi.


Yillar önce Giresunda yaptigi organizasyon ile Istanbuldan kaldirdigi otobüsler dolusu insani liman sahasinda toplayip her Giresunludan Giresuna her Karadenizliden Karadenize bir turist kampanyasi ile sov yaptigi iddia edilmis kamu oyu tarafindan hiçbir destek gösterilmemisti.

 

Bu kampanyalari boyunca kendisini elestirenlere kulaktikayan ve çabalarina halen devam eden Giresun ilinin en cesur milletvekili Rasim Zaimoglu ne kadar hakli oldugunu ancak anlayabiliyoruz.

 

Iste Rasim Zaimoglunun çalinan projesini makale olarak yayinlayan Sivas belediye baskaninin Gazete Habertürk te çikan tam metni;

 


 

                                 Her Sivasli dan Sivas a Bir Turist

 

“Tarihi ve turistik yönü itibariyle her gün yeniden kesfedilmeyi bekleyen muhtesem potansiyeli sehrimizde yasayan hemserilerimizden çok Sivas’a gelecek yerli ve yabanci turistler yoluyla ortaya çikacaktir. “Her Sivaslidan Sivas’a bir Turist” yaklasimi basarili oldugu nispette sehrimizin kalkinma sorunu, issizlik ve istihdam sorununu çözmeye katki saglamanin yani sira sosyal boyutu bakimindan da büyük bir anlam ifade edecektir.

Tarihi eserlerimize büyük önem veriyoruz ve sahip çikiyoruz. Bu manada tarihi Ulu Caminin restorasyonu ve çevre düzenlemesi projesini hazirladik. Behrampasa Hanini Vakiflar Bölge Müdürlügünden 49 yilligina kiraladik. Burasini restore edip butik olarak önümüzdeki dönemde hizmete sunacagiz. Çorapçi Hani için de çalismalarimiz devam ediyor. Burasini da tarihi özelliklerine uygun olarak restore edip Sivas kültür hayatina kazandiracagiz. Kentsel dönüsüm çalismalari kapsaminda Klavuz, Huzur, Ferhatbostan ve Dedebali mahallerini kapsayan büyük bir projemiz var. TOKI ile birlikte bu dört mahallemizde yeni konutlar yapacagiz. 

Pasabahçe mesire alaninin kapasitesi genisletecegiz. Bu alana bir botanik park bir de hidroelektrik santrali kuracagiz. Sivas Belediyesi olarak çermiklerimizin sehir ekonomisine çok önemli katki saglayacak çalismalari baslatmis bulunmaktayiz. Dünyada bir esi daha bulunmayan balikli kaplicamiz var. Sicak ve Soguk çermiklerimiz var. Divrigi ulu cami’ye sahibiz pek çok Selçuklu eserlerine sahibiz ama bir kültür ve turizm sehri olamamisiz. Tarihi 4 Eylül kongresiyle Cumhuriyetimizin kurulusuna ev sahipligi yapmamiza ragmen bir kongre sehri olmamiz gerekirdi.

Ilimizin ekonomik kalkinmasi için çok geç kalmis sayilmayiz. Üniversitemizin ögrenci sayisi hizla artmaktadir. Sehir nüfusumuzun yaklasik 10 kat fazlasi hemsehrimiz il disinda yasamaktadir.Sivas disinda yasayan milyonlarca Sivaslinin memleketlerini gezip görmeleri ve sehir ekonomisine katkilarinin saglanarak sila turizmini canlandirmak gerekmektedir. 

Özellikle termal turizmde büyük atilimlar gerçeklestirmek mümkündür. Tarihi 4 Eylül Kongresinin serefini tasiyan bir sehrin mensuplari olarak, bu bilinçle harekete ederek, Sivas’in turizminde ciddi bir atilim yapabilmek yolunda, Sivas Belediyesi olarak azami itinayi ve gayreti gösterecegimizden hemserilerimiz emin olsunlar.

Bizim varlik sebebimiz birlik, beraberlik içinde kenetlenerek, yardimlasma ve dayanismayi esas alan bir anlayisi hayatimiza yansitmaktir. Bu yolda adim atan herkesle birlikte yürüme azmi ve kararliligi içindeyiz.”

 


 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.