SON DAKİKA!

Vali Sahin Ilk Asayis Toplantisini Yapti

12 Haziran 2011 tarihinde yapilacak olan Milletvekili Genel Seçiminin ilimizde güvenli geçmesi amaciyla yapilan toplantiya Bassavci Vekili Mustafa Orhan Bagçalik, Vali Yardimcisi Cengizhan Aksoy, Jandarma Komutani Jandarma Albay Ufuk Özsoy, Emniyet Müdürü Cemal Levent,  MIT Bölge Müdürü, Ilçe Kaymakamlari, 124.Bot Komutani Üstegmen Mutlu Çelik, ve diger yetkililer katildilar.


 

Toplanti baslangicinda bir açiklama yapan Vali Sahin; “idareciler olarak görevimiz seçimlerde vatandasin güvenligini, esenligini saglamaktir” dedi.

 

Içisleri Bakanligi Iller Idaresi Genel Müdürlügü tarafindan gönderilen “Mevzuat ve Genelgeler” kitapçiginin iyi okunarak kavranmasi talimatini veren Vali Sahin, siyasi parti yetkilileri ile bir toplanti yapilmasini, ilçe seçim kurulu baskanlari ile devamli temas halinde olunmasini ve sandiklarda görev alacak kisilerin görevlerini eksiksiz yapmalari hususunda yeterli egitimin verilmesini istedi.

 

Kaymakamlari; “ ihmal ve umursamazlik yapmayin, hiçbir sey olmayacakmis gibi  düsünmeyin, her sey olacakmis gibi tedbirinizi alin” sözleriyle uyaran Vali Sahin, ayrica seçimlerde gürültü ve çevre kirliligi konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi.
Toplantinin ikinci bölümünde ise ilin genel asayis durumu degerlendirildi. Bir önceki dönemde meydana gelen olaylar ve önümüzdeki süreçte alinacak tedbirler görüsüldü.

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.