Uncategorized

Valimiz Irem Nur Kelesoglu Oldu

Bugün Türk çocugunun en büyük bayramini kutlamanin sevinci ve mutlulugu içindeyiz diyerek sözlerine baslayan Kelesoglu, Mustafa Kemal Atatürk’ün bagimsizlik ve egemenlik yolunda bütün ülkelere örnek ve öncü oldugunu belirterek, çocuklari çok seven Atatürk’ün bu bayrami çocuklara armagan ettigini söyledi.
 
 Atatürk’ün bu bayrami tüm dünya çocuklari için de ilan ettigini hatirlatan Kelesoglu “Bu esi bulunmaz bayram bugünün küçügü yarinin büyügü olan dünya çocuklari arasinda barisin ve sevginin en saglam temelini olusturacaktir” dedi.
 
            Bu açiklamanin ardindan Vali Yardimcisi, Emniyet Müdürü ve Gençlik ve Spor Müdürünü telefonla arayan Temsili Vali Kelesoglu, Vali Yardimcisi ve müdürlere bazi konularda talimatlar verdi.  

 

  
 
            Makami Ögrenci Kelesoglu’na devreden Vali Mustafa Yaman da, 90 yil önce Türkiye Büyük Millet Meclisinin açildigini ve Atatürk’ün bugünü çocuklara armagan ettigini söyledi. Vali Yaman, O günden bugüne gelecegimizin teminati çocuklarimizin sembolikte olsa Makamlari devralarak ili bir süre yönettikleri belirterek,  çocuklara her türlü destegin verilecegini söyledi. 
 
            Vali Yaman, kendisini ziyaret eden ögrencilere Atatürk’ün Nutuk eseri ile degisik kitaplar hediye etti.
 
Vali Yaman daha sonra “Valiye Mektubum var” projesi kapsaminda gelen mektuplarin bulundugu salonda ögrencilere proje ile ilgili bilgiler verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.