SON DAKİKA!

Bulancak ta Fener Alayi Düzenlendi

Bulancak Ilçe Izci Kurulu tarafindan düzenlenen 23 Nisan Fener Alayi, 22 Nisan aksami Bulancak’ta yapildi. Fener Alayi’na Sabiha – Rasit Özdemir Ilkögretim Okulu, Gazi Ilkögretim Okulu, Cumhuriyet Ilkögretim Okulu, Barbaros Ilkögretim Okulu, Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Saglik Meslek Lisesi, Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi katilirken ayrica yürüyüsün saat 20.00 gibi geç bir saatte baslamasina ragmen köy okullarindan Erdogan Ilkögretim Okulu, Damudere Ilkögretim Okulu ve Büyükada Ilkögretim Okulu’nun Fener Alayi’na katilmasi büyük takdir topladi.


Bulancak Saglik Meslek Lisesi’nde baslayan yürüyüs, Belediye Meydani’na kadar devam etti. Yürüyüs oldukça coskulu ve yogun katilimla gerçeklesirken, yürüyüse Bulancak Belediye Baskani Kadir Aydin da katildi.

 

Baskan Aydin, fener alayina katilmaktan ve çocuklarla yürüyüs yapmaktan çok memnun oldugunu belirtirken; “Her zaman sevgi ve minnetle andigimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaskanimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafindan gelecegimizin teminati olan çocuklarimiza hediye edilmis olan  ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayrami’ni tebrik ederim. Bulancak Ilçe Izci Kurulu tarafindan Fener Alayi yürüyüsümüz düzenleniyor. Tertip komitesine çok tesekkür ederim. Yarinki 23 Nisan kutlamalarinin öncesinde çocuklarimizla bir araya gelmek gerçekten çok güzel. Çocuklarimizin gözlerindeki sevinç ve isilti bizleri çok memnun ediyor. Bu cosku yarinda devam edecek. Bulancak Ilçe Stadimiza tüm Bulancaklilari bu coskuyu yasamalari için davet ediyorum” seklinde konustu.

 


 


 

Fener Alayi yürüyüsü Bulancak Belediye Meydani’nda tamamlarken burada da bekleyen büyük bir seyirci kitlesi tarafindan alkislarla karsilandi. Yürüyüs yapan kortejin meydanda yerini almasindan sonra meydanda daha önceden hazirliklarini yapan Barbaros Ilkögretim Okulu Halk Oyunlari Ekibi Giresun yöresine ait halk oyunlari ile izleyenlere çok güzel bir gösteri sundular. Daha sonra ay-yildiz islemeli kirmizi bir elbise ile sahneye çikan ilkögretim ögrencisi bir kiz çocugu Istiklal Marsi’nin 10 kitasini ezberden ve duygusal bir ifadeyle okudu ve izleyenleri etkileyerek büyük bir alkis aldi. Ardindan saz ekibinin esliginde lise ögrencisi bir genç kiz, Kurtulus Savasi’nin ve Milli Mücadele’nin anlatildigi kahramanlik türkülerini seslendirdi. Klasiklesmis bu türküler izleyenleri tarihin o aci hatiralarini tekrar hatirlamalarina ve ülkemizin bagimsizliginin kiymetinin bilinmesi gerektigini bir kez daha beyinlere kazidi. Mini türkü konserinin hemen ardindan da havai fisek gösterisi yapilarak Fener Alayi tamamlanmis oldu.

Haber: FATMA UGURLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.