SON DAKİKA!

Valimizin 23 Nisan Mesaji

   “Egemenlik Kayitsiz Sartsiz Milletindir.” Ilkesinin benimsendigi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açilisinin 90. yilini kutlamanin gurur ve coskusunu yasiyoruz.
 
            Tarihi unutulmaz zaferler ve kahramanliklarla dolu Türk Milletinin Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliginde baslattigi kurtulus ve Cumhuriyetimizin kurulus mücadelesinin basariya ulasmasinda hiç süphe yoktur ki T.B.M.M. ‘ nin tarihi rolü ve önemi çok büyüktür.
 
            ATATÜRK ” Egemenlik Kayitsiz Sartsiz Milletindir.” ifadesiyle halkin iradesinin her seyin üstünde oldugunu, milletin gelecegini ancak kendisinin tayin edecegini belirterek bunu tüm dünyaya ilan etmistir. 23 Nisan 1920’de açilan Türkiye Büyük Millet Meclisi, ulusal egemenlige dayali, Cumhuriyet rejimiyle yönetilen Türkiye Cumhuriyeti Devletinin saglam temelini olusturmustur.
 
            Atatürk ün Türk çocuklarina armagan ettigi bu bayram, dünya çocuklari arasinda da sevgi ve dostluk baglarinin gelistirilmesi ve bütün insanlarin baris içinde yasayacaklari bir dünyanin olusmasina katkida bulunmaktadir.
 
            Çocuklarimiza daha güzel, daha yasanabilir bir ülke ve dünya birakmak, onlari gelecege hazirlamak herkesin üzerine düsen sorumluluklari yerine getirmesi ile mümkündür. Çocuklarimizi ülkesini, milletini seven, onlar için çalisip üreten insanlar olarak yetistirmek, bizlere düsen görevlerdir.
 
            Sevgili çocuklar;
 
            Ülkemizin en degerli varligi olarak, gelecegimizin güvencesi, yasam sevincimiz ve umudumuzsunuz.
 
            Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün T.B.M.M. nin açildigi bugünü bayram olarak çocuklara armagan etmesi Atatürk’ün sizlere verdigi degerin ve duydugu güvenin en büyük göstergesidir ve dünyaya örnek olmustur.  Atatürk’ün sizlere duydugu güvene layik olmak en önemli göreviniz olmalidir. Kendinizi her konuda gelistirerek,  bilgiye, ögrenmeye ve yeniliklere açik olmalisiniz.
 
            Sizler ilmin ve aklin isiginda en iyi egitimi alarak gururumuz, ümidimiz, güvenimiz ve gelecegimiz olacaksiniz. Yarin ülkemizi yönetecek, milletimizi yüceltecek, milli egemenlik ilkesini sonsuza kadar yasatacak temel güç kaynagimiz sizlersiniz. Bu bayram sizler için bir senlik, milletimiz için gurur günüdür.
 
            Bu duygularla Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramini kutlarken, Atatürk ve silah arkadaslarini, aziz sehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle aniyor, gelecegimizi emanet ettigimiz çocuklarimiza mutlu bir gelecek diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.