Uncategorized

Ve Söz Kerim Aksu da

Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu bazi basin yayin organlarinda yayinlanan Milletvekili Nurettin Canikli nin Giresun Belediyesi hakkinda yaptigi açiklamalarinin gerçegi yansitmadigini vurguladi.


21-28 Temmuz tarihleri arasinda yasanilan sel afetinde Giresun Belediyesi ne gelen paranin 200.000 TL oldugunu ve 29 Ocak 2010 Cuma günü de 325.000 TL geldigini belirten Baskan Aksu, “Biz çalismalari bitirdikten sonra gelen bu para için hükümete tesekkür ederim. Ama su da bilinmelidir ki sadece afet zamani harcadigimiz para, bu rakamlarin 10 kat üstündedir. Giresun Belediyesi sadece Bulancak Duragi nda degil basta Teyyaredüzü, Aksu, Çaykara, Küçükköy, Gazi, Kavaklar, H. Miktat, Çitlakkale mahalleleri olmak üzere bir çok mahallemizde yagmur suyu sebeke hatti dösemistir. Bu isler “alt yapi tamam, üst yapisi devam” seklindeki palavra sloganlarin bizlere getirdigi yükten baska bir sey degildir. 5 yil boyunca sehrin alt yapisini yaptik diyenlerin sehrin altindan da üstünden de haberi olmadigi anlasilmistir.” dedi.


Çok konusmadan, is üreterek sorunlari giderdiklerini de dile getiren Aksu, “Bulancak Duragi nin alt ve üst yapisini Giresun Belediyesi tamamlamistir. Bulancak Duragi “bizim gönderdigimiz para ile yapildi” diyen Milletvekilimiz Sayin Nurettin Canikli, söz konusu parayi bize 29 Ocak 2010 Cuma günü yani 3 gün önce göndermistir. Biz de bu parayi önceki belediye yönetiminin biraktigi SSK ve vergi borçlarina yatirdik. Ve yine suana kadarda 5-6 trilyon civarinda eski belediye yönetiminden kalan borçlari ödedik. Bunun yani sira 15.000 m2 parke dösedik ve sehrimizin alt yapisinin tamamini temizledik. Bu rakamlar borç dahil olmak üzere 10 trilyonu geçmektedir. Yine de israrla selin yaralarini ve Bulancak Duragi ni kendilerinin yaptiklarini söyleyen sayin milletvekilimize elinden geleni yapmaya çalistigi için tesekkür ederiz.” seklinde konustu.Kavga ederek hiçbir yere varilamayacagini da söyleyen Aksu ayrica “Giresun sadece benim degil, hepimizin sehridir. Giresun Belediyesi olarak Bulancak Duragi mevkiinde belediyemize ait çalismalar halkimiz tarafindan büyük takdir topladi. Simdi milletvekillerimize sehrin ana girisini ve ana arterin Inönü caddesine baglanmasi adina gerekli istimlaklarin yapilmasi için büyük görev düsmektedir. Daha güzel bir kent girisi için sayin vekillerimizin bu isi bitirmesini temenni ediyoruz. ” dedi.


Aksu sözlerini söyle sürdürdü; “Bizim görev ve yetkilerimiz bir gün olmayacak ama bizler bu sehirde yasamaya devam edecegiz. Kimseyi kirmadan, saygi çerçevesinde birlikte hareket edersek bu kentte hizmet adina iyi islere imza atabiliriz. Ben Sayin Nurettin Canikli ye Sayin Hasan Sönmez e ve Sayin Ali Temür e iyi niyetlerinden ötürü tesekkür ederim. El ele verirsek Bulancak Duragi gibi küçük hizmetlerden ziyade Giresun adina büyük isler gerçeklestirebilir, sehrimize büyük faydalar saglayabiliriz. Çünkü biz birbirimize rakip degil ayni taraftayiz.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.