Uncategorized

Werdohl Giresunlular Dernegi Dertli

Werdohl Giresunlular Dernek Baskani  Atif Özer yaptiklarimizin karsisinda Giresun protokolünden ilgi görmüyoruz dedi.

Avrupada Kümbet senlikleri yapan ve yaptigi senlik ile ses getiren Derelili hemserimiz Atif Özer dertlimi dertli.


Atif Özer  buyil 3 sünü düzenledigimiz  Kümbet senliklerine Giresun protokolünü getiremedik  yada baska bir deyisle derdimizi onlara anlatamadik dedi. Yurtdisindaki basarili derneklecilerimizden olan Werdohl Giresunlular derneginin baskani Atif Özer kismet olurda 4. Kümbet senligini düzenleyebilirsek Giresun dan protokole haber vermeyecegiz nasilsa  programi çok öncelerden bildirsekte gelmiyorlar bizde bundan sonra protokolden kimseyi davet etmeyecegiz dedi. 

Atif Özer yaptigimiz çalismalara maddi bir destek beklemiyoruz biz bu senlikleri yaparken uzun yillardir memeleketine gidememis bunda maddi yada manevi sebepler olabilir ama kültürünü ve senlikler vasitasi ile bölgesinin geçmisini unutmak istemeyen hemserilerimize bir nebze olsun oralari hatirlatmak gayesindeydik biz bu emelimize ulastik ancak derdimizi Giresun Il protokolüne anlatamadik dedi.

4. kümbet senliklerinede deginen Atif Özer artik bütün enerjimizi bu senlikleri daha katilimci nasil yapariza harcayacagiz burda yasayan binlerce Türk vatandasini  senliklere getirmek artik en büyük gayemiz olacaktir dedi


Atif Özer 4. Kümbet senliklerini içerik olara’ ta  gelistireceklerini katilacak her Türk vatandasina kendisinden bir objeyi sunmaya çalisacagiz diyerek herkesi  Gurbetçi Giresun Gazetesi vasitasiyla 2010 yilinda yapacaklari 4.Kümbet senliklerine davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.