ARŞİV

Yaglidere Halki Kapanmalara Tepkili

Pul, yaptigi açiklamada, daha önceden ilçedeki Adliye teskilatinin kapatildigini, ardindan Icra Müdür-lügünün bu kapatilma kervanina katildigini belirterek son olarak ilçenin en basarili okulu konumunda bulunan Mustafa Kemal Ilkögretim Bölge Okulu nun faal olarak çalisan pansiyonun kapatilip Espiyeye devrinin yapildigini söyledi.


Esref Pul,”2000 li yillarda Yaglidere ilçesinde bulunan resmi kurum ve kuruluslardan bugün eser kalmadigini da vurgulayarak ”Ilçe girisinde nüfus tabelasinda 7 bin 400 yaziyor. Bu ilçenin bir de 3 bin 500 nüfuslu beldesi var. Sebinkarahisar ve Alucra transit yolu üzerinde bulunan Yaglidere ilçesindeki kurumlarin Espiye ye götürüldügünü görüyoruz. Oldu olacak ilçeyi de ortadan kaldirip Espiye ye baglasinlar da biz de rahat edelim” dedi.

 

Yaglidere Muhtarlar Dernegi Baskani Esref Pul, yaptigi açiklamada Yaglidereli siyasetçilere de sitem ederek ”Yaglidere üzerine oynanan oyunlar tam hiziyla devam etmekte iken Yaglidereli siyasiler ve bürokratlar kis uykusuna devam etmekteler. Ilçede kapatilmasi gündemde olan mal müdürlügü de sirada gitmeyi bekleyen dairelerden biri oldugu da gündemi simdiden olusturmaya baslamistir. Bu sunu gösteriyor ki ilçenin tek bir kurulusu kaldi geriye ilçe kayma-kamligi iptal edip Espiye ilçesine devrinin saglanmasidir. Ben bir halk temsilcisi olarak kukla bir ilçe istemiyorum. Ilçede nelerin olmasi gerekiyor ise onlari istiyorum. Aksi takdirde bizleri siyasetle idare edenler önümüzden çekilsinler. Kendi isimize kendimiz bakalim. Toplam 8 kisinin çalistigi yatili pansiyon ve icra müdürlügü iadesi saglanmaz ise Yaglidereyi idare eden siyasetçilerden halk olarak hesap soracagimiz gibi, Adliyemizi Giresun merkeze almak için biz muhtarlar imza toplayarak Yaglidere adliyesinin Giresun adliyesine terkinin saglanmasi yolunda çalismalara baslayacagiz “diye konustu. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.