EKONOMİ

YAVUZ 16 DÜNYA MARKASI OLDU

Giresun Silah Sanayi (GİRSAN) Yavuz 16 Tabancası  Bütün Dünya tarafından tanınan bir marka haline geldi.

36 Ülkeye ihracaat yaptığı öğrenilen Giresun Firması GİRSAN Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yapılan Silah fuarına katıldı.

Giresun’da 1992 yılında kurulan GİRSAN firması, ürettiği Yavuz 16 tabanca modelini bazı ülkelerin emniyet güçlerinde kadro silah konumuna getirmeyi başardı. Dünyanın birçok ülkesine tabanca ve tüfek ihraç eden firma bu yıl Amerika’dan aldığı siparişler doğrultusunda üretim kapasitesinin üzerinde ihracat yapmayı hedefliyor.

Yıllık 60 bin tabanca üretme kapasitesi olan GİRSAN firması, ürettiği silahları, aralarında Malezya, Libya ve Kolombiya polis teşkilatının da bulunduğu 36 ülkeye satıyor.

muratcurgulgirsan

GİRSAN Hafif Silah ve Tabanca Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cürgül ” Silah üretmek hem zor hem de hassas bir iş.  Bugün Türkiye’de ve dünyada asker ile polise silah yapan, silah satan bir firma olarak aranır bir marka olan Yavuz 16 tabancalarının çeşitli versiyonlarını üretir hale geldik”  dedi.

GİRSAN’ın Yavuz 16 modeli

Murat Cürgül, Malezya, Libya ve Kolombiya’ya Yavuz 16 modelinin Compact, Regard ve 27 E serisini ihraç ettiklerini ve bu silahların emniyet güçlerinin kadro silahı konumunda olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Bu ülkelere yaklaşık 40 bin silah ihraç ettik. Emniyet güçleri silahı almadan önce saymakla bitmeyecek testler yapıyorlar. Bu testlerde hiç durmadan 5 bin adet mermi atıyorlar. 5 bin mermiyi hatasız atan tabancayı tercih ediyorlar. Bizim Yavuz 16 modelimiz bu testleri eksiksiz geçti. Yurt dışındaki ihalelerde dünyanın çok eski firmalarını Yavuz 16 modelimizle eledik. Tercih edilmemizin nedeni İşçilik kalitemiz. Fiyatlarımız diğer firmalardan % 5-10 daha fazla olmasına rağmen bizi tercih ediyorlar.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.