SON DAKİKA!
yenerhendenoglu

YENER HENDENOĞLU AMERİKA’DA BÜYÜK DÜŞÜNÜYOR

Yurt dışında bulunan Giresun derneklerinin önemli simalarından Yener Hendenoğlu, yapmış olduğu önemli projeler ile Amerika’daki Türklerin gurur kaynağı oluyor.

SELİMİYEcamiiabd

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu ve Türk Amerikan Giresunlular Derneği’nde aktif roller üstlendikten sonra geçtiğimiz Aralık ayında 22 yıldır görev aldığı NJ Burlington Selimiye Camii Derneği’nin başına getirilen Hendenoğlu ve ekibi, yapmış oldukları Sosyal ve Kültürel çalışmaların yanı sıra, şimdi de kalıcı bir eser ile Türk Amerikan halkına fayda sağlamaya çalışıyorlar.

Hedefe Doğru Giden Yol

Yaklaşık 3 ay önce gerçekleştirilen Genel kurulda yapmış olduğu açıklamada, hedeflerini “daha büyük, ulaşımı ve oto park sorunu ile sıkıntı olmayacak bir yere yeni bir cami projesi gerçekleştirmek” olarak belirleyen Hendenoğlu ve ekibi, 3 ay gibi kısa bir sürede yaklaşık $ 100.000 satın aldıkları Yeni Camii ve Kültür Merkezi arsasının sevincini yaşıyor.

Yoğun çalışmalar sonucunda satın alınan ortalama 4 dönüm arazinin üzerine yapılması düşünülen Camii inşaatı ve Kültür Merkezi hakkında açıklamada bulunan Selimiye Camii Derneği yönetim kurulu başkanı Yener Hendenoğlu, “Göreve geldiğimizde ilk hedefimizi bu doğrultuya yöneltmiştik. Gerek yönetimimizin, gerekse üyelerimizin özverili çalışmaları sonucu bu inşaata uygun 4 dönüm bir araziyi $ 97.385.00 derneğimize kavuşturmuş bulunuyoruz” dedi.

Türk Amerikan Müslüman halkına yakışır bir Cami ve Kültür Merkezi yaptırmak için yönetim kurulu ile beraber çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerine vurgu yapan Yener Hendenoğlu, “Bu tür kalıcı eserler kolay kolay yapılmıyor. Burada bütün üyelerimize ve duyarlı Türk halkına büyük işler düşüyor. Unutulmamalıdır ki arkamızda bırakacağımız bir eser, bizim çocuklarımıza ve gelecek kuşaklara bir ilham kaynağı olacak, Kültürümüzün bu topraklarda yaşamasına katkılar sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

Ayrıca böyle bir projeye maddi ve manevi katkı sağlamak isteyen hemşerilerimiz, derneğin Ph:(609) 760 – 1828 no’lu telefonlarından veya info@selimiyecamii.org adresine mail atarak bilgi sahibi olabilirler.

Erdal Avcı / Giresun Havadis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.