SON DAKİKA!

Yüksel Öksüz;Oda Baskanligina Aday

Yüksel Öksüz, yaptigi açiklamada, Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin Olagan Genel Kurulu’nun 10 Nisan tarihinde yapilacagini hatirlatti. Genel Kurul da kendisinin baskanliga aday olacagini aktaran Öksüz, seçimde oy kullanacak olan üyelerden destek istedi.


Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin kötü yönetildigini savunan Öksüz,”Bugünlerde esnafimiz kredilerini ödeyemez hale geldi.


Icralar, hacizler pes pese gelince is yerlerinde ve evlerde belli huzursuzluklar yasanmakta, teskilatlar arasi çekismede bunun tuzu biberi olmaktadir. Su anda takiplerin yüzde 95’lere ulasmasi yeni kredi alacak ortaklarimizin kredi kapisi kapattigi gibi mevcut borcu olan ortaklarla zamaninda iletisim kurarak çare arama yerine hakaret ve asagilamalar yapilmasa idi, kooperatifin bu duruma gelmesi mümkün degildi. Bugün merkez kooperatifi, Bulancak, Kesap, Espiye, Tirebolu, Karabulduk, Görele, Yaglidere, Sebinkarahisar, Dereli kooperatiflerimizin çok gerisine düstü. Ortaklar magdur edildi. Bu durum tamamen kooperatif baskaninin sorumsuzlugundan kaynaklanmaktadir.” dedi.


Ortaklarin geçerek sorunlarina yardimci olabilecek güler yüzlü, is bilen, güvenilir, kamu kurum kuruluslari ve sivil toplum kuruluslariyla iyi iliskiler kurabilecek bir kadro ile göreve talipli olduklarini dile getiren Öksüz, “Esnafin sorunlarini dinleyecek, her firsatta bilgi alisverisi yapabilecek, toplanti ve seminerler tertip ederek gelismeleri yakinen takip edebilecek ve zamanini esnafin dertlerini çözüme kavusturacak yeni bir kadroya ihtiyaç vardir. Çare esnafa deger veren bir kadrodur. Genel kurul oldubitti ile bir dönem görev yapma yerinden ziyade hesap verme yeri olmalidir ve ortaklar kendi hür iradeleri ile icra tehdidi yapilmadan yönetimi olusturmalari halinde basarili olacak kadrolar is basina gelir ve sorunlar öncelikli sirasina göre çözüme kavusur.” diyerek sözlerini tamamladi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.