EĞİTİM

YURT-KUR GENEL MÜDÜRÜ HASAN ALBAYRAK GİRESUN’DA

Kredi ve Yurtlar Kurumu kısa adı YURT-KUR Genel Müdürü Hasan Albayrak incelemelerde bulunmak üzere dün Giresun’a geldi.

Giresun Öğrenci Yurt Müdürlüğü B Blok Kız Yurdunda incelemelerde bulunan Genel Müdür Hasan Albayrak basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı ” Modern yurtlar yaparken eski yurtları da iyileştirmeye gidiyoruz. Bu bağlamda 12-13 bin civarında kapasite düşümü yaptık. Çok yoğun olarak kalabalık olan 10-12 kişilik odaları 6-8 kişiye indirdik” dedi.

Sözlerine devam eden Hasan Albarak şunlara değindi. ” Ranzalı odalarda kişi başına düşen metrekare 10 iken bugün 22-24 metrekare civarındadır. Giresun’daki bu yurdu istesek ranza yapar 720 kişilik yapabiliriz. Buna hayır diyoruz. Bizim gencimiz Avrupa gencinden daha güzel yerlerde yaşamalıdır. Bizim gençlerimiz şimdi buzdolabı odaya koyuyoruz. Bu anlayış eskiden var mıydı- 151 projemiz devam ediyor. 1 yılda KYK 1 milyar lira masraf ediyor. Son 10 yılda 138 bin kapasite ilave yaptık. Öğrencinin problemlerini çözen bir anlayış var burada.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.