SİYASET

CİDDİYETSİZ CEVAP KARAAHMETOĞLU’NU KIZDIRDI

giresunvekilkaraahmetoglu

Giresun Milletvekili Selahattin Karahmetoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisinde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın cevaplandırması istemiyle bir soru sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu’nun 25 Ekim 2011 tarihinde yazılı olarak yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım 12 Şubat 2013 tarihinde TBMM Genel Kurulunda yanıt verdi. Ulaştırma Bakanı Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu’nun sorusunu konu ile alakasız nerenin kastedildiği belli olmayan bir yolun çalışmalarını göstererek yanıtladı.

Bakan Binali Yıldırım;

“Tirebolu-Görele ayrımı, Köprübaşı-Çatak-Doğankent-Çömlekçi grup yolu 47 kilometredir. 2010’da Karayolları ağına alınmıştır. Söz konusu yolun fiziki altyapısının iyileştirilmesine yönelik bakım ve asfaltlama çalışmaları devam etmektedir. 2011’de Görele’den itibaren 19 kilometrelik kesimde, 2012’de 28 kilometrelik kesimde asfalt kaplama yapılarak yolun tamamı trafiğe açılmış ve gerekli yol konforu sağlanmıştır.” şeklinde soruyu cevaplamıştır.

Aslında soru şu şekildedir;

Karayolları ağına dahil edilen Görele İlçemizi Doğankent İlçemize bağlayacak karayolu konusunda 12 Haziran 2011 Seçimleri öncesinde iktidar partisi temsilcileri tarafından vatandaşlarımıza söz verilmiştir.

1.Görele Çömlekçi grup yolunun karayolları ağına dahil edilmesinin ardından, Doğankent ilçesine kavuşturulması ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmış mıdır?

2. İktidar partisi mensuplarınca seçim öncesinde defalarca söz verilmiş olmasına rağmen henüz projesi dahi yapılmayan bu yol hakkında bilgi ve talepler şahsınıza da ulaşmış mıdır? Söz konusu güzergahın proje, kamulaştırma ve ihalesinin bir an önce yapılması hususunda talimatınız olacak mıdır?

İşte verilen sözler ve yapılmayan yollar ile ilgili AKP zihniyeti Giresun halkı ile resmen dalga geçiliyor. Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu’nun sorduğu soru açık ve net verilen cevap ise alakasız, takdir kamu oyunundur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.