SON DAKİKA!

YURTDIŞINDA GİRESUN DERNEĞİ BİR İLKİ DAHA BAŞARACAK MI?

Almanya’da faaliyet gösteren ilk sivil toplum kuruluşumuz olan Yurtdışında Giresun Derneği, Almanya’da düzenleyeceği gece ile yine bir ilki başarmanın temellerini atacak.

Yurtdışında Giresun Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Barış Gül “ 26 Aralık 2016 günü Oberhausen’de düzenleyecekleri Kültür evine yardım gecesine yurtdışında bulunan tüm hemşerilerini ve Karadeniz dostlarını davet ediyor.”

Derneğin genç başkanı Barış Gül “ Bu gece çok önemli bizler yıllar önce doğduğumuz yerleri bırakıp gurbete çıkmışız, ekmek ve aş için, her geçen gün küreselleşen dünyada yaşamamın zorluklarını ve kültürümüzün kayıp olmaması için dernekler çok önemli hatta geleceğimiz olan gençlerimizin teminatıdır. İnanıyorum ki bu gecede Almaya’da yaşayan ben Giresunluyum diyen dostlarımız bizleri yalnız bırakmayacaklar buna inancım tam. “ dedi.

26 Aralık 2016 tarihinde Almanya’da yapılacak geceyi Türkiye’den gelecek olan Musa Ada sunacak. Gece için Türkiye’den özel davetli olarak Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar’da katılacak.

1 Yorum

  1. Yurtdışında Giresun derneği Giresun kültür evi gecemizde aramızda olmak isterseniz bizimde bir katkımız olsun bahçesindeki ,serenlerde ,çay evinde , çitinde , bir damla katkım olsun diyorsan ve kendi evin gibi benimsiyorsan bu geceye gel hem eğlen hem yardım et ve bu verilen emeklerin boşa gitmemesin , Giresun insanı karadeniz insanı gönüllüdür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.