SON DAKİKA!

Yurtdisinda Giresun Dernegi Valilik Makaminda

Giresun Valiliginde gerçeklestirilen kabule Türkiye Sualti Sporlari Federasyonu Giresun Il Temsilcisi Cüneyt Sipal de katildi.


Giresunda bulunus sebeplerini anlatan Giresun Dernekler Federasyonu Genel Baskan Vekili ve Türkiye Sualti Sporlari Federasyonu Danismani Ethem Bakar kisaca sunlara degindi ” Giresunda yaptigimiz bir seçme ile 2010-2011 yili paletli yüzme takimimizi Giresun adina olusturduk, yapacagimiz çalismalar ile iyi bir hazirlik dönemi geçirip ilk yildan baslayarak iddiali bir il olarak paletli yüzme bransinda ses getirecegiz” dedi.
Ethem Bakar sözlerini söyle sürdürdü ” Yeni yayinlanan içisleri bakanligi genelgesi ile plajlarda bulundurulmasi zorunlu hale gelen Cankurtaran personel hususu nedeniyle Giresun merkezli bir bölgesel Cankurtaran Gümüsadam kursu açilacagini, bu kursa ilimizde faaliyet gösteren kamu ve özel bütün palj isletmelerinin katilmasinin gelecekte kendilerine uygulanacak cezai müeyyideler nedeniyle büyük bir sans olacagina” deyindi.

 

Yurtdisinda Giresun Dernegi Baskani Ali Hamrcuoglu ise öncelikle dernegi ve kendisini tanitti. Daha sonra konusmasini söyle sürdürdü ” Sayin Valim öncelikle sizi ilk ziyaretim oldugu için Giresun ilindeki basarili çalismalariniz nedeniyle yurtdisinda yasayan bir hemseriniz olarak tesekkürü bir borç biliyorum. Yillardir yurtdisinda yaptigimiz gecelerde elde ettigimiz gelirleri Giresun da hastane ve hayir kurumlarina ilettik buyil yine Aralik ayinda çok büyük bir gece düzenleyecegiz gecemizde bizleri onurlandirirsaniz yurtdisindaki hemserilerimizi çok mutlu edersiniz. Geceden elde edilecek gelirin yeri yine hazir Giresunda bir okulumuzun çevre düzenlenmesi futbol sahasinin yapimi ve peyzajinin tamamlanmasi olacak” seklinde konustu.

 


 

Yapilan ziyaretten çok mutlu olduguna deginen Vali Mustafa Yaman ise ” Ethem Bakar beyin yaptigi çalismalari yakindan takip ediyorum. Öncelikle kendisini yeni yapilan kongre ile yeninden Istanbulda faaliyet gösteren Giresun Federasyonuna seçildigi için kutluyorum.  Sulati bransinda yaptigi çalismalar için kendisine Giresunlular adina çok tesekkür ederim. Enerjisi bütün hemserilerimize örnek olmalidir. Yurtdisinda Giresun Dernegi Baskanimiz Sayin Ali Hamurcuoglu nuda tanidigima memnun oldum yaptiklari hizmetler nedeniyle kendisine bende teskkür ederim Aralik ayinda düzenlenecek gecelerine mutlaka katilmaya çalisacagim” diyerek sözlerini tamamladi. 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.