SON DAKİKA!

YÜZEREK YÜZ GÜLDÜRDÜLER

7-8 Ocak tarihleri arasında İstanbul Sultanbyeli Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) 2012 Boğaziçi Kupası Açık Yaş Bireysel Paletli Yüzme Türkiye Şampiyonasına katılan Giresun Mavi Mercan madalyaları topladı.

MaviMercanYuzme20121

İstanbul’da yapılan yarışmalarda Giresun Mavi Mercan Yüzme Sporcuları toplamda 1 Altın 2 Gümüş 1 Bronz Madalya kazandı.

Mavi Mercan Yüzme Takımı Antrenörü ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Giresun İl Temsilcisi Cüneyt şipal yarışmalarda istdikleri sonuçları elde ettiklerini belitti.

Cüneyt Şipal ” 9 sporcu 1 antrenör ve bir masör ile birlikte katıldıkları Boğaziçi Kupası Açık Yaş Bireysel Paletli Yüzme Şampiyonası bize gelecek için büyük umutlar vaad etti. Bu spor’a başlarken Giresun yüzme sporlarında hiç bir branşta Türkiye çapında derece elde edememiş ve yıllardır kaderine terk edilmiş bir havuz ile atıl şekilde bekleyen bir il görünümündeydi. 1 yıl gibi kısa bir süre içinde fedrasyonumuz, federasyon danışmanımız Ethem Bakar ve sporcu velilerimizin gayretleri ve ilimiz yöneticileri Sayın Valimiz Dursun Ali Şahin, Sayın Belediye Başkanımız Kerim Aksu’nun maddi manevi destekleri sayesinde çok başarılı bir sezon başlangıcı yaptık. 2012 sezonu boyunca daha 5 yarışmamız olacak aynı gayret ve destekler sürdüğü müddetçe ilimize madalyalar getirmeye ve bu sezon ülkemizi uluslar arası müsabakalarda temsil etmeye en az 2 sporcu vermeye çalışacağız.” dedi.

Titanic Oteller Zinciri, Giresun Valiliği, Giresun Belediye Başkanlığı ve Federasyonumuz Danışmanı Gazeteci ağabeyimiz Ethem Bakar’a bir kez daha teşekkür eden Cüneyt Şipal Giresun dönüşü takım halinde il protokolünü ziyaret edeceklerini sözlerine ekledi.

.

MaviMercanYuzme20122

MaviMercanYuzme20123

MaviMercanYuzme20124

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Boğaziçi Kupası Açık Yaş Bireysel Şampiyonasına Giresun Mavi Mercan Yüzme Takımı Şu Sporcular ile katıldı

Furkan Aydoğan (Takım Kaptanı)
Ceyhun Serin
Kaan Gündoğdu Aksoy
Yağızcan Boztepe
Muhammet Sina Ertekin
Hazar Ata Ertekin
Kürşat Piri
Gökhan Nadi Türk
Egemen Güngör

Antrenör: Cüneyt Şipal
Masör : Evren Özkundakcı

1 Yorum

  1. Murat Çırtlık

    Aferin çocuklar güzel bu başarı sizi ömür boyu taşıyacak eğer inanırsanız yaşlarınız çok genç, Giresun Havuzunun bir işe yaradığını görmek gerçekten mutluluk verdi. Ethem Bakar’ı tanımıyorum ama sanırım bunu o arkadaş başardı onada ayrıca bir hemşerim olarak teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.