SON DAKİKA!

Yüzmede Milli Gurur Yasayacagiz

Türkiye Su Alti Sporlari Federasyonu’nun 21-23 Mayis 2010 tarihlerinde Çorum’da yaptigi  Paletli Yüzme Milli Takim seçmelerine katilan Giresunlu Okan Yilmaz, 160 sporcu arasindan ilk 14 kisi arasina girdi ve Genç Milli Takim aday kadrosuna çagrildi.

 

2009 yilinda Giresun’da yapilan “Paletli Yüzme Türkiye Sampiyonasi”nda Türkiye Su Alti Sporlari Federasyonu Danismani ve Temsilcisi, Gazetemiz imtiyaz sahibi Ethem Bakar tarafindan kesfedilen Okan Yilmaz, bu tarihten sonra çalismalarina hiç ara vermedi ve Türkiye’nin çesitli illerinde yapilan müsabakalara katildi.

 

Genç sporcumuz Okan Yilmaz, son olarak Kayseri’de yapilan “Gençler Türkiye Sampiyonasi”na katilmisti.

 

Giresun’da katildigi yarismalarda önemli dereceleri bulunan  Okan Yilmaz, Milli Takima seçilmekten duydugu mutlulugu ifade ederken, Milli Takimda da basarili olacagini ve dereceleri ile adindan sikça söz ettirecegini belirtti.

Çorum’da yapilan seçmelerde Genç Milli Takima seçilen Okan Yilmaz, 1 haftalik kamp için 21 Haziran’da Çanakkale’ye gidecek.

 

Yapilacak olan kampta Türkiye Paletli Yüzme Milli Takimi olusacak ve büyük bir ihtimalle Okan Yilmaz 7 kisiden olusacak Genç Milli Takima girmis olacak.

 

Çanakkale’de yapilacak kampta 14 sporcunun 7 kisiye indirilebilecegini belirten Türkiye Su Alti Sporlari Federasyonu Danismani ve Temsilcisi  Ethem Bakar, Okan Yilmaz’in yaptigi derecelerle ilk 5’te oldugunu, dolayisiyla elenmesinin söz konusu olmadigini ifade etti.

Ethem Bakar  Okan’in Türkiye’nin sayili sporculari arasina girecegini de sözlerine ekledi.

 

Haber: E.Günaydin 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.