SON DAKİKA!

Sultangazi de Asiklar Söleni

Benim de Bir Kitabim Olsun’ Kitap Okuma Yarismasi’nda dereceye giren velilere ödülleri verildi. Orhangazi Ilkögretim Okulu 1-C Sinifi’nin gösterisi ve 75. Yil Ilkögretim Okulu’nun Folklor gösterisi yapildi. Programin sonlarina dogru Asiklar Korosu birlikte türküler söylediler.


Okul Müdürü Giresun Göreleli hemserimiz Abdurrahman ADA organizasyonun basinda yaptigi açilis konusmasinda faaliyetlerini anlatti Ada  konusmada senlara degindi;


Siniflarimizi Bilisim Çagi dedigimiz 21. yüzyilda bilimin  ve egitimin gereklerine  uygun olarak akilli sinif teknolojisi ile donattik, Bu egitim ögretim yilinda da 6 adet sinifimizi en son teknoloji olan dokunmatik tahta ile  akilli sinif yaparak toplamda 27 sinifimiza akilli sinif  sistemini kurarak  ögrenci ve ögretmenlerimizin hizmetine sunduk, Siniflarimizin tamamini internet, bilgisayar, projeksiyon ve ses sistemi ile donatmis olduk.

B Blogumuzda ise Milli Egitim Bakanligimizin da uygulamak istedigi derslik sistemine, Ilçe Milli Egitim Müdürümüzün destek ve katkilari ile geçmis bulunmaktayiz. 

Bu sistemde her ögretmenimizin kendine ait bir sinifi oldu. Toplamda 17 adet olan bu siniflarimizda da çagin ve egitimin gerekleri olan bilgisayar, projeksiyon, ses sistemi ve tahta  ile ögretmenlerimizin ve ögrencilerimizin kullanimina sunduk.

 

Okulumuzda yapilan deneme sinavlarinda sinif bazinda 5.6.7. ve 8. Sinif birincilerine bisiklet, ayakkabi ve kiyafet hediye etmekteyiz. Sponsorlarimiza Aras Bisiklet, 26 kebap, Aldogan giyim ve Çapan giyime tesekkür ederiz.

Okulumuz 3 yillik okul olmasina ragmen Ögrencilerimize uyguladigimiz çalismalar neticesinde Ilçemizde Futbol  küçük erkekler ilçe 3. sü, krosta ilçe 2.s i, tiyatroda ilçe 2. si, masa tenisinde ilçe 2.si, ana sinifi hikaye anlatmada ilçe birincisi, oyun hamuru yapmada ilçe ikincisi, ilçeler arasi  anasinifi yarismasinda atik materyal degerlendirmesinde  60 anaokulu arasinda 1. Olmustur, yine oyuncak yapiminda 2. Olmustur, Emegi geçen tüm arkadaslarimiza huzurlarinizda tesekkür ederim dedi  Ada, is adamlarindan velilerden egitime ve okula sahip çikmalarini istedi.


Ada sözlerini bitirirken , Egitim gönül isidir, emek isidir, süreç isidir, Biz egitimcilerin  gurur ve  onur duyarak yaptigi bu ulvi meslekte bizleri yalniz birakmayan ve degerli vakitlerini bizler için ayiran tüm protokol mensuplarina, Isadamlarina,  sponsorlara ve velilere tesekkür ederek sözlerini bitirdi.

 


 


 

 

Programa Il Milli Egitim Müdürü Yardimcisi Ilhami ORAL, Belediye Meclis Üyesi Imdat KAMACI , Ilçe Milli Egitim Müdürü Yardimcisi Abdullah AVCI, Mustafa Senol SAYGILI, , MHP Ilçe Baskani Yusuf BINGÖL, Saadet Partisi Ilçe Baskani Hasan AKPINAR, AK Parti Ilce Baskan Yardimcisi Yener Yigit, 50. Yil Mahallesi Muhtari Lütfi Bayram, Ugur Mumcu Mahalle Muhtari Mehmet Ay, Yunus Emre I.Ö.O. Müdürü Celal ÇAKMAK, 75. Yil I.Ö.O. Müdürü M.Sitki AYAZ, Cumhuriyet I.Ö.O. Müdürü Aziz Akdogan, Habipler Anadolu Lisesi Müdürü Kemal Kavgaci, isadamlarimiz  Necmi Can, Mustafa Günaydin, Çözüm Dergisi Dersanesi Savas KILIÇ, Vurallar Kuyumculuk, Ceren Kuyumculuk, Ugur Kuyumculuk, 26 Kebap, Çebioglu Elektrik, Yalin Kardesler  ve ögrenci velileri katildilar.

Asiklar Sölenine,  Sultangazi Belediyesi, Sultangazi Tip Merkezi, Çözüm Dergisi Dersanesi, Sirdus, Bahat Hastanesi, Seyyit ATES ve Necmi CAN Sponsor olarak katkida bulundu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.