SON DAKİKA!
giresunzulfiyecopkagit

ZÜLFİYE ÖZEN’İN ZOR HAYATI

Giresun’da 7 yıl önce eşini kaybeden iki çocuk annesi Zülfiye Özen, ailesinin geçimi ve çocuklarının eğitimi için geceleri çöp topluyor.

copzulfiye

Giresun’da yaşayan Zülfiye Özen 7 yıl önce eşinin vefat etmesi nedeniyle biri 10 diğeri 14 yaşında iki çocuğu ile yaşam savaşı vermeye başladı. Gündüzleri çocuklarını okula gönderip, akşamları eve dönmelerini bekledikten sonra gece sokağa çıkan anne Zülfiye Özen ailesinin geçimimi sağlamak ve iki çocuğunu da okutmak için çöp ve karton toplamaya başlıyor.

Çocuklarına hem annelik hem de babalık yapmaya çalıştığını söyleyen anne Zülfiye Özen “Yalnız başına hayat mücadelesi vermek zor. Eşimin vefatının ardından çocuklarımı kimseye muhtaç etmeden büyütmeye ve okutmaya çalışıyorum. Bir süre fındık fabrikalarında, lokantalarda, bulaşıkçı olarak çalışmak istedim ama bu sefer çocuklarımla gündüz ilgilenemez, haber alamaz oldum. Bazı yerlerden de para alamadım. Sonunda geceleri çöp ve karton toplamaya başladım. Yaptığım işten asla utanmıyorum. Gündüzleri esnafların sokağa attığı kartonları ve çöplerde maddi değeri olan atıkları topluyor satıyorum. Her gece sabahlara kadar çalışarak Giresun sokaklarını geziyorum. Ailemizi geçindirecek ve çocuklarımın okul ihtiyaçlarını karşılayabilecek harçlığımızı çıkarıyorum. Tek isteğim çocuklarımı okutmak. Yeter ki onlar okusun ben onlar için çöpten ekmek toplayıp yemeye bile razıyım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.