SON DAKİKA!
akpartigiresunilbaskani

SABRİ ÖZTÜRK AK PARTİ GİRESUN İL BAŞKANI OLDU

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Giresun İl Başkanlığı’na Sabri Öztürk yeniden seçildi.

akpgiresunkongresi

Bir düğün salonunda yapılan Ak Parti Giresun İl Teşkilatı’nın 4. Olağan Kongresi’nde seçimlere, mevcut Başkan Sabri Öztürk başkanlığındaki liste ile gidildi. Yapılan oylama sonucu Öztürk, yeniden il başkanlığına seçildi.

Sabri Öztürk başkanlığındaki Ak Parti Giresun İl Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: “Mustafa Karadere, Nail İpek, İbrahim Usta, Hakan Kormaz, Ziya Güngör Usta, Sezen Özdemir, Nihat Emiroğlu, İsmet Büyüktaş, İbrahim Erhan, Arzu Damcı, Emrullah Çakırmelikoğlu, Tarık Çakır, Şükrü Kahraman, Ziya Musaoğlu, Temur Yayla, Ender Taşhan, Mustafa Aydın, Naim Elmas, Beytullah Kaygusuz, Nimet Pir, Ahmet Acar, Yeşim Güngör, Osman Özcan, Mustafa Pul, Yusuf Taş, Banu Aliustaoğlu, Servet Bozbağ, Ayşe Çetin, Yusuf Ulu, Yüksel Turan, Özlem Yeşilalioğlu Külekçi, Ümran Yücel, Canan Aydın Tezci, Mustafa Güler, Gürsel Yılmaz, Faruk Hancı, Çetin Öztürk, Abdüsselam Çağırıcı, Mustafa Ayhan”

Öte yandan kongre renkli görüntülere sahne oldu;
Ak Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Türkiye’de ne zaman darbe ve muhtıracılarla bir adım atılsa karşılarına CHP’nin çıktığını belirterek “CHP darbe sever, Ak Parti ise darbe savar bir partidir” dedi.

Ak Parti İl Başkanlığı Kongresi’ne Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte katılan Ak Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli muhalefete yüklendi. “CHP’nin darbe sever, Ak Parti’nin ise darbe savar” bir parti olduğunu ifade eden Nurettin Canikli “Türkiye tarihi dönüşümün kıyısında. Bu dönüşümün son aylarda ivme kazandığını görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Meclis’te ‘Darbe ve Muhtıraların Araştırılması Komisyonu’ kuruldu. Bu tarihte bir ilktir ve önemlidir. Türkiye’de ilk darbeden sonra 60 yıl geçti. Onlarca hükümet ve başbakanlar değişti. Hiç biri böyle bir iradeyi gösteremedi. Muhtıra ve darbelerle karşı karşıya kalanlar YAŞ kararlarıyla, toplantılarıyla gitti. Bugün ise komisyonlar kuruluyor. Biz de şapkamızı alıp gitseydik bugün de muhtıralar devam ederdi. Biz bu mücadeleyi verirken bazı siyasi partiler darbenin savunuculuğunu yapıyor. Ne zaman darbecilerle ilgili bir adım atılsa karşımıza CHP’yi görüyorum. CHP’de dünden bugüne bir değişiklik yok. Baykal döneminde taş devrini yaşayan CHP, Kılıçdaroğlu döneminde ise Cilalıtaş devrini yaşamakta. Fark yok. CHP darbe sever ise Ak Parti’de darbe savar bir partidir” diye konuştu.

Kongreye katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise “Ak Parti İktidarından önce 23 milyar Dolar dış borç, bankaları boşaltılmış bir Türkiye vardı. Ak Parti iktidarında ise 23,5 milyar Dolar dış borç ödendi, Merkez Bankası’nın kasasında 90 milyar Dolar döviz biriktirildi. Çin’den sonra ekonomisi ikinci büyüyen ülke olduk. Yetmedi ekonomide 26. sırada olan Türkiye 16. sıraya yükseltildi. Başbakanımız ‘devletin millete borcu olmaz’ dedi ve memuruna, işçisine olan borcunu ödedi. KEY ödemelerini başlatan da bizim iktidar olmadı mı?” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Ak Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli, Bakan Eroğlu’na bir sepet fındık hediye etti. Kongrede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Giresun’a gelişinde birlikte fotoğraf çektirdiği ve yakından ilgilendiği Ayşe Ulu’nun elinde Başbakan Erdoğan ile çektirdiği fotoğrafı gören Bakan Eroğlu’da yakın ilgi göstererek bir isteğinin olup olmadığını sordu.

Bakan Eroğlu daha sonra kongreden ayrılarak karayolu ile Samsun Havalimanı’na geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.