Uncategorized

14.Hikmet Okuyar Siir Yarismasi Basliyor

 

TÜRKIYE SIIRLERLE TANITILACAK..
 
Türkiye genelinde geleneksel olarak tertiplenen 14. Hikmet Okuyar Ödüllü Siir Yarismasi sartnamesi yayinlandi.
Yarisma sonunda yapilacak degerlendirmede belirlenecek  15 Adet süper siir için
 
2011 Hikmet Okuyar Türkiye Birincilik Ödülü verilecek.

 14. HIKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ SIIR YARISMASI
 
TÜRKIYE’nin, illerimiz ve ilçelerinin tanitim turizm kültür sanat etkinliklerine canlilik kazandirmak; Türkiye Okuyor kampanyasina Okuyar diyerek yüzde yüz katki yapmak adina Süsiyad Baskani Sair Yazar Gazeteci Hikmet Okuyar tarafindan Giresun, Sebinkarahisar, Köprübasi nda Proje çalismasi olarak hazirlanan Tanitim Turizm Kültür Sanat Eseri Türkiye Sevdasi na KAYNAK olusturmak için ÖZELLIKLERI ve GÜZELLIKLERI ile ILIMIZ ve ILÇELERI Konulu
14.Hikmet Okuyar Ödüllü Siir Yarismasi ’’ düzenlendi.
 
Avrasya Yayincilar Birligi ile Saheserler Üreten Sanatçilar Iletisimciler Yapimcilar Arastirmacilar Derlemeciler ( Süsiyad ) Toplulugu öncülügünde; birçok vakif, dernek, birlik, gönüllü kisi ve kurulusun katkilariyla TÜRKIYE genelinde geleneksel olarak tertiplenen;
 “ 14. Hikmet Okuyar Ödüllü Siir Yarismasi ’’nin Konusu: “ ÖZELLIKLERI ve GÜZELLIKLERI ile ILIMIZ ve ILÇELERI olarak belirlendi.


YARISMA SARTLARI:
 
SÜSIYAD Baskani Hikmet Okuyar adina tertiplenen yarismaya katilmak isteyen ASIK, OZAN ve SAIRLER;


01 – Özellikleri ve Güzellikleri ile ANKARA VE ILÇELERI
02 – Özellikleri ve Güzellikleri ile BAYBURT VE ILÇELERI
03 – Özellikleri ve Güzellikleri ile BOLU VE ILÇELERI
04 – Özellikleri ve Güzellikleri ile ÇANAKKALE VE ILÇELERI
05 – Özellikleri ve Güzellikleri ile ÇUKUROVA VE TOROSLAR
06 – Özellikleri ve Güzellikleri ile DÜZCE VE ILÇELERI
07 – Özellikleri ve Güzellikleri ile GÜMÜSHANE VE ILÇELERI
08 – Özellikleri ve Güzellikleri ile HATAY VE ILÇELERI
09 – Özellikleri ve Güzellikleri ile  ISPARTA VE ILÇELERI 
10 – Özellikleri ve Güzellikleri ile KÜTAHYA VE ILÇELERI
11 – Özellikleri ve Güzellikleri ile KIRKLARELI VE ILÇELERI
12 – Özellikleri ve Güzellikleri ile ORDU VE ILÇELERI
13 – Özellikleri ve Güzellikleri ile RIZE VE ILÇELERI
14- Özellikleri ve Güzellikleri ile TEKIRDAG VE ILÇELERI
15 – Özellikleri ve Güzellikleri ile ZONGULDAK ve ILÇELERI ni aksettiren SIIRLERLE yarismaya katilacaklardir.
Yarisma sonunda ödüle deger eserler içinden seçilen  15   ADET SIIR ;
2011 Hikmet OkuyarTürkiye Birincilik Ödülü ile ÖDÜLLENDIRILECEKTIR.2011 HIKMET OKUYAR TANITIM TURIZM KÜLTÜR SANAT ETKINLIKLERI kapsaminda
5 BESTEKAR,  7 SIIR PROGRAMI SUNUCUSU, 9 SIIR YORUMCUSU siir dostuna;
2011 Hikmet Okuyar Siire Üstün Hizmet Ödülü verilecektir.


YARISMALARA PRENSIP OLARAK KATILMAYAN VE ARSIVINDE SEBINKALE, SEBINGÜLÜ, YESIL GIRESUN, KONYA-AKSEHIR, ANTALYA-ALANYA, YOZGAT, YERKÖY-SORGUN- SARIKAYA, TRABZON-UZUNGÖL, KARABÜK-SAFRANBOLU, KASTAMONU-INEBOLU, SIVAS HAFIK, BURSA-GEMLIK,SAMSUN-HAVZA, BALIKESIR AKÇAY-ALTINOLUK konulu güzellemeleri bulunanlar örnekler gönderirlerse  ve gelen eserler de Türkiye Sevdasi ile yayina uygun görülürse eser sahipleri SEBINGÜLÜ DOSTU ÖZEL ÖDÜLÜ ile ödüllendirilecektir. 


Yarismaya katilan asik ozan ve sairlerimiz siirlerini, A – 4 çizgisiz kagida bilgisayarla yazilmis imzali ve CD’si ile birlikte kisa özgeçmis, nüfus cüzdani fotokopisi, bir fotograf açik adres ve telefon numarasi yazilmis olarak “ 14. Hikmet Okuyar Ödüllü Siir Yarismasi ” Cumhuriyet Meydani – SEBINKARAHISAR / GIRESUN adresine kargo ya da aps ile gönderecektir.
Yarismacilar yarismaya en çok 2 Adet Siir ile katilacaktir.


14. Hikmet Okuyar Ödüllü Siir Yarismasi na son katilim tarihi 14 SUBAT 2011 olarak tespit edilmistir. Yarisma sonuçlari 21 MART 2011 GÜNÜ açiklanacaktir.
Yarismaya gönderilen siirler iade edilmeyecek, yayina uygun bulunanlar ve dereceye girenler hiçbir ücret istenmeden ve ödenmeden yayin hakki sahibi Hikmet Okuyar tarafindan Giresun, Sebinkarahisar, Köprübasi nda PROJE çalismasi olarak hazirlanan Tanitim Turizm Kültür Sanat Eseri TÜRKIYE SEVDASI ‘nin yeni basiminda yayinlanacaktir.
Yarismacilar ya da konu ile ilgilenen asik ozan ve sairler; yarisma disi olarak Giresun Güzellemesi, Sebinkarahisar Güzellemesi ya da dogup büyüdükkleri il ve ilçeleriyle ilgili siir gönderirlerse 7 Gün 7 Gece Sebinkale Siir Senlikleri kapsaminda Sebinkarahisar Atatürk Evi ve Müzesi bahçesinde gerçeklestirilecek 15. Sebinkarahisar Bir Bahar Aksami Siir Dinletisi etkinliklerinde SIIR YORUMCUSU  siir dostlari tarafindan yorumlanacaktir.
Yarismaya Katilanlara ve Türkiye Sevdasi ile siiri yayinlananlara (Kargo ücreti aliciya ait olmak kaydiyla) birer adet TÜRKIYE SEVDASI armagan olarak gönderilecektir.
ÖDÜLLER:
BIRINCILIK ÖDÜLÜ KAZANANLARA: Birincilik Belgesi, 1 Paket Sebincevizi, 1 Paket Sebincevizli Dut Pestili, 1 Paket Sebin Firinkurusu, 3 Adet TÜRKIYE SEVDASI, 1 Paket Sebincevizli Findik Helvasi, 1 Kavanoz Sebindut Pekmezi, 3  Adet Giresun Simidi  ile 1 Adet SEBINGÜLÜ verilecektir.


2011 HIKMET OKUYAR SIIRE ÜSTÜN HIZMET ÖDÜLÜ KAZANALARA;
 “Hikmet Okuyar Kültür Sanat Ödülü” olarak 1 Adet SÜKRAN BELGESI, 1 Adet Türkiye Sevdasi ve yöresel ürünlerden olusan ÇAM SAKIZI ÇOBAN ARMAGANI türünden muhtelif armaganlar verilecektir.
ÖDÜL TÖRENI :
“ Özellikleri Güzellikleriyle Ilimiz ve Ilçeleri ” konulu ‘ 14. Hikmet Okuyar Ödüllü Siir Yarismasi’nin ÖDÜL TÖRENI; 7 Gün 7 Gece Sebinkale Siir Senlikleri kapsaminda 19 MAYIS 2011 Tarihinde SEBINKARAHISAR KALESI KÜLTÜR SANAT ETKINLIKLERI Alani’nda yapilacaktir. Ödül törenlerine mazeret bildirerek katilamayanlar  için daha sonraki zaman dilimlerinde ve sartlar uygun oldugunda  Tekirdag, Edirne, Kirklareli, Balikesir, Bursa, Edirne, Yalova illerinde de ödül töreni tekrarlanacaktir.


TANITIM TOPLANTILARI:
Yarsmaya katilarak dereceye giren ve TÜRKIYE SEVDASI isimli projeye katkida bulunan asiklarimiz, ozanlarimiz, sairlerimiz;
 bestekarlarimiz, sarki türkü müzik dostlarimiz, siir yorumcularimiz, siir programlari sunucularimiz, siir ile ilgilenen sinema ve tiyatro oyuncularimiz,kitle iletisim uzmanlarimiz, ressamlarimiz, karikatüristlerimiz,fotograf sanatçilarimiz, medya kuruluslarimiz, belediyelerimiz, vakif, birlik ve derneklerimiz ile gönüllü kültür sanat elçilerimizin katkilariyla senliklerde, festivallerde, siir toplantilarinda, imza günlerinde, siir saatlerinde, siir dinletilerinde ve siir sohbetlerinde  sanatseverlere duyurulacak; bu vesileyle de, 2011 yili içinde 33 MILYON SIIRSEVEN sanatseverle iletisim saglanacaktir.


Haberlesme ve Irtibat Adresi :


Hikmet OKUYAR Cumhuriyet Meydani – SEBINKARAHISAR / GIRESUN
hikmetokuyar@hotmail.com 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.