Uncategorized

Ahmet Senel Anaforoglu Çok Sert

Ahmet Senel Anaforoglu Organize Sanayi Bölgesindeki is yerinde yerçeklestirilen söyleside Giresun eski Milletvekili Murat Özkan a veryansin etti.

 

Hakan Ugurlu: “Giresun 5 milletvekili çikarma hakkindan fire vererek 4 milletvekilligine düstü. 2007 seçimlerinde AKP 3, CHP 1 ve MHP 1 milletvekili çikarmisti. 12 Haziran 2011 seçimlerinde AKP ve CHP milletvekili sayilarini korurken, MHP Giresun’dan milletvekili çikaramadi. Sizin bu konudaki düsünceniz nedir?”

 

“MURAT ÖZKAN, AHMET ANAFOROGLU ISMININ ALTINDA EZILMISTIR”

 

Anaforoglu: “Ben MHP Giresun Merkez Ilçe eski Baskani ve 2007 seçimleri MHP Giresun 2. sira milletvekili olarak o dönemde milletvekili seçtirdigimiz kardesimiz Murat Özkan’i ikaz ettim. Atasözünde derki; ‘Persembe’nin gelisi, Çarsamba’dan belli olur.” Sayin Özkan’a; “Yanindaki adamlarla gezmeye devam ettigin müddetçe Milliyetçi Hareket’i Giresun’da bitirirsin. Kendini Kaymakam, seçmeni de mahiyetinde ve emrindeki memurlar olarak görme. Bu sekilde siyaset olmaz” diye uyarida bulundum. Kendisine rakip olarak gördügü için ikazlarimiza itibar etmedi. Murat Özkan’in yanindaki adamlarin benimle meseleleri tamamen kisiseldir. Benim MHP Giresun Merkez Ilçe Baskanligi yaptigim dönemde bu adamlari partiden uzaklastirdim. Bu kisiler MHP’ye yakisacak sahsiyetler degildir. Kimi siyasi olarak, kimi ahlaken, kimi de ticari olarak itibarini kaybetmis insanlardir. ‘Kilavuzu karga olanin, burnu pislikten çikmaz’ derler. Murat Özkan da bu adamlari kilavuz gördügü için bu sikintilari yasiyor. Birkaç tanesini tenzih ederek söylüyorum, seçim döneminde yaninda gezen insanlara bakmak lazim. Bu insanlarla gezdiginiz müddetçe siyasette basarili olma sansiniz yoktur.

 

Murat Özkan’a gittigi her yerde Ahmet Anaforoglu ismi soruldu. Sayin Özkan, Ahmet Anaforoglu isminin altinda ezilmistir. Siktigi her elde kendisine; ‘Ahmet Anaforoglu nerede? Neden yaninda degil? Git Ahmet Bey’den özür dile ve helallik al’ denmistir. Ama Murat Özkan nefsini ve kibrini ayaklar altina alamadi. Ben Murat Özkan’a; “Ahmet Anaforoglu olmasa sen köyüne muhtar olamazsin. Sana aciyorum” demistim. Allah kimseyi Murat Özkan’in durumuna düsürmesin. Su anki düstügü duruma üzülüyorum. Ben ondan 2 yas büyük biri olarak abilik vazifemi yerine getirdim. Ben Murat Özkan’in siyaseten abisiyim. Murat Özkan’in siyaseti benden ögrenmesi lazimdi. Sayin Özkan; ‘Ben siyasetin ilmini yaptim’ dedi ama siyaset okulda degil; halkin ve seçmenin içinde ögrenilir. Siyaset milletle yapilir. Yetki aldiginiz milleti tanimazsaniz, hele ki bu millet Giresunlu ise adami bunun hesabini sorar. Zaten 12 Haziran’da bunun hesabi soruldu. Sayin Özkan; ‘Sayin Anaforoglu’nun 50 oyu var. Fazla büyütülecek bir durum yok’ demisti. Ama Ahmet Anaforoglu’nun esi, dostu ve sevenleri kaç oyu oldugunu Murat Özkan’a göstermistir. Netice itibari ile rüzgâr eken Sayin Özkan, firtina biçmistir. Murat Özkan’la görülecek bir hesabimiz vardi. O hesabi 12 Haziran’da gördük. Murat Özkan Devlet bavulu ile geldi. Devlet Bahçeli’nin bana emaneti idi. Sayin Devlet Bahçeli, Murat Özkan’in 1. sirada olmasi için bana ricasi oldu. Bunu emir kabul ettim. Koltuk sevdasi olan biri degilim. Onu seçtirdim ama abisini tanimadi. 2011’de ise bavulu ile gönderdim. Murat Özkan ve Devlet Bahçeli Ahmet Senel Anaforoglu’nun kim oldugunu ögrenmis oldu. Murat Özkan ve Murat Özkan’i Giresun’a gönderen adam benim inandigim hareketin mensubu olamaz. Murat Özkan’i buraya gönderen adam yani Devlet Bahçeli denen zat, yanindaki adamlari tanimiyorsa, yanindaki adamlarin ne halt yedigini bilmiyorsa benim hareketimin lideri olamaz. 5 bin 500 sehit vermis Ülkücü Hareket’in lideri Devlet Bahçeli olamaz. Devlet Bahçeli bizi figüran zannetti. Biz figüran degiliz. Bizlerin nasil birileri oldugumuzu, ülkücülerin nasil karakterde oldugunu zamanla ögrenecektir. Yapilmasi gereken Devlet Bahçeli’nin bu hareketin basindan bir an önce gitmesi hayirli olacaktir. Devlet Bahçeli; ‘Ben basariliyim’ diyor. Eger Sayin Bahçeli bu hareketi bitirmek için bir görev aldiysa çok basarili bir sekilde görevini yapmaktadir. Ama Sayin Bahçeli sunu iyi bilsin ki, Merhum Basbugumuz Alparslan Türkes’in bozkurtlari Ülkücü Hareketi bitirmeye yönelik bu çabayi durdurmak için tüm gücü ile mücadele edecektir.”

 

Ugurlu: “2015 yilinda yapilacak milletvekili seçimlerinde kendinizi MHP listesinde görüyor musunuz? Görüyorsaniz hedefiniz 1. sira mi?”

 

“MHP’NIN OY KAYBININ HESABINI SORACAGIZ”

 

Anaforoglu: “Ben 2007 yilinda yapilan seçimde Giresun halkina sordum. Bana Ankara’da Giresun’un hizmetkâri mi ol diyorsunuz; yoksa organize sanayide isinin basinda mi ol diyorsunuz? Giresunlular beni seçim sonuçlari ile is adami olarak görmek istediklerini belirttiler. Ama millet beni siyasette bir yerde görmek isterse ben bunu emir kabul ederim. Söz konusu Giresun ise, gerisi teferruattir. MHP Giresun Il Baskanligi beni partiden ihraç ettigini açiklamisti. Beni ancak kâgit üzerinde ihraç edebilirler. MHP’den beni atmak ne kimsenin haddidir, ne de kimsenin hakkidir. Murat Özkan ile etrafindaki çantaci, yagci ve fotografçi ekibi bizim tapulu arazimize bir gecekondu yaptilar. Biz o gecekonduyu yiktik. Murat Özkan ve etrafindaki 3 gruba ayirdigim ekibinin dönemi 12 Haziran seçimleri sonucunda bitmistir. Ben MHP’de aktif görev alsam da almasam da ben ve arkadaslarim MHP’nin küçülmesine müsaade etmeyecegiz. Herkes aklini basina alsin. Çünkü bu isin bir bedeli var. Bedeli agir olur ve bedelini öderler. Sonra; ‘Ahmet Anaforoglu keske bunu bize söyleseydin ve uyarsaydin’ demesinler. Simdiden uyariyorum. 2002 yilinda Merkez Ilçe Baskani oldugum dönemde sloganim suydu: ‘Hareket, harekete geçiyor.’ Eger 2011’de görev verirlerse sloganim su olacak: ‘Nerede kalmistik? Eger göreve gelirsem Murat Özkan ve yanindaki adamlari partiye yaklastirmayacagim. Hatta üye bile olamayacaklar. Onlarin bu partiye yaptigi ihanetin hesabini soracagim. % 16 oy ile biraktigim MHP’yi % 11’e düsürdüler. Benim görevden ayrilmamla 13 bin oy kaybi yasanmistir. Eger bu oy kaybi yasanmasaydi MHP Giresun’dan milletvekili çikaracakti.”

 

Haber: Hakan Ugurlu/Kerasus Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.