Uncategorized

A.Rekif Bulutcu dan Nostalji Yemegi

Alucra Belediye Baskani, Alucra Vakfi yönetim kurulu, Alucra Egitim Dernegi, Alucra Is Adamlari dernegi gibi bir çok sivil toplum örgütü temsilcisininde katildigi yemekli toplanti 14.03.2010 tarihinde taksim Point Otelde gerçeklesti.
 
Hayirsever is adamimiz A.Refik BULUTCU Istanbul da ikamet eden Alucra nin büyükleri onuruna bir yemek verdi. “Nostalji Yemegi” adi verilen bu güzel bulusmada Alucra da esnaflik yapan, ticaretle ugrasan, memur ve  ögretmen olan çesitli meslek gruplarindan olusan 80 kisilik bir davetliyi bir araya getirip eski günleri yad ettirdi.
 
Alucra nin ilçe oldugu günden bu güne emek sahibi olan insanlarin torunlari, evlatlari olan ve yaklasik 50 senedir dost, akraba arkadas olan insanlar bu yemekle tekrar bir araya gelerek hasbihal ettiler. Yemegin en sempatik ismi ise namiyla, saniyla anilan “Gücük Osman” idi. Bir asirdan fazla yasina ragmen gençleri, dostlari bir arada görme bahtiyarligi ermenin mutlulugu yasayan Osman Eksi, “Bu arada bulunmaktan çok memnun oldum ve bu yemegi tertipleyenlere de tesekkür ederim” diyerek memnuniyeti dile getirdi. Alucramizin doktoru Sükrü Göcen agabeyimizde kisa bir süre önce Kalbinden bir operasyon geçirmis, hasta olmasina ragmen; “Bu insanlarin burada bir araya gelecegini duyunca dayanamadim, her ne kadar rahatsiz olsam da bu güzellikten istifade etmek istedim” diyerek yemege onur katmistir.

 


 


 


 
Hepsi birbirinden degerli insanlarin bulundugu “Nostalji Yemeginde” eskiler, eski dostluklar, Alucranin eski günleri kisacasi “Hey Gidi Günleri” konusuldu  ebediyete intikal etmisler hayirla dualarla yad edildi.
 
Yemege Katilanlar:
Fevzi Çitir- Yusuf Köymen- Osman Eksi- Celal Ahishali- A.Yasar Ekmen ( Eski Reis)- Ismail ve Ünal Ahishali- Ahmet Refik Bulutcu- Sükrü Göcen- Cengiz Bulutcu- M.Zafer Dögenci- Rüstü Dögenci- Süleyman Bulutcu- Sururi Ezbiderli- Yilmaz Eksi- Izzet Sen- Mustafa Sen- Hasim Derbeder- Bülent Yakupoglu- Ali Riza Yakupoglu- Bülent Göcen- Fevzi Ekiz- Can Orhan- Nuri Güvener- Muhsin Çitir- Sadi Topkara- Mstafa Dolu- Bülent Sögütçü- Muhlis Tiryaki- Sami Tekisik-Halil Karamanoglu- Ahmet Karamanoglu- Mustafa Paca- Hüseyin Tastan- Enver Süleymanoglu- Hakki Közleme- Halil Ibrahim Gülal- Nihat Biyikci- Nihat Güvener- Hüseyin Sögütcü- Hasan Sögütcü- Ömer Korkmaz- Bilkar Ezbiderli- Arif Simsek- Muhlis Akmen- Ahmet Biyikçi- Bilal Türker- Kadir Bekiroglu- Tülay Dolu- Selim Dolu- Alucra Belediye Baskani Osman Söylemez

 

 

Kaynak: Alucra Haber- Tülay Dolu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.