Uncategorized

Eynesil Dernekleri Federasyon Oluyor

Eynesil Dernekler Birligi, birlige üye Istanbul Gaziosmanpasa Yildiztabya’da kurulu bulunan Dereköy Dernegi’nin ev sahipliginde Pazar günü kahvaltili bir toplanti düzenledi. Düzenlen toplantida dernegin gelecegi hakkinda fikir alisverislerinde bulunuldu. 


Eynesil Dernekler Birligi Baskanligini yürüten Hüseyin Kurucu, is ve siyasi yogunluklarindan dolayi birlik baskanligindan istifa ettigini açikladi. Kurucu, “Baskanligi genç ve yeni bir seyler ortaya koyacak, dernekçiligi bir adim daha öteye tasiyacak bir arkadas almali” dedi. Toplanti hararetle devam ederken zaman zaman elestirisel yaklasimlar da oldu. Dernekler Birligi’nin yapisi sorgulandi. Ardindan Eynesil Dernekler Birligi’nin, Eynesil Dernekler Federasyonu’na dönüstürülmesi kabul edildi.


Federasyon fikrinin kabul edilmesinin ardindan, birlik yönetim kurulu üyesi,  Mavi Karadeniz TV sahibi Fuat Kus Federasyon Baskanligi’na aday oldugunu açikladi. Ardindan Aralik Köyü Dernek Baskani Ismail Yamak’ta baskan adayi oldugunu açikladi. Adaylik açiklamalarindan sonra ikinci bir toplanti ile durum degerlendirmesi, gerekirse federasyon kurucu komitesi ve baskani seçilmesi amaciyla 17 Mart 19.00’da Kasimpasa Eynesil Dernegi’nde toplanilmasi kararlastirildi.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.