SON DAKİKA!

Baskan Peker Net Konustu

Olgun Peker açiklamasinda sunlari söyledi.” Bu günkü toplantimizin konusu kamuoyunda son dönemde olan olaylar ve sahamizin kapanmasi ile alakalidir.
Yönetim Kurulu olarak gerçekten çok zor sartlarda görev yapiyoruz. Özellikle maddi konuda cambazlik yapiyoruz. Bu zaman diliminde Kimse’nin bizlere çok bir sey yapmadigi zamani yasiyoruz. Onun için bu zaman diliminde kimse’nin bizden bir sey almamasi gerekiyor. Bu takimdan giden her kurus. Bu sehirden giden her kurus. Bu takimdan her umut bu sehirden giden umut.Yani biz Rize’de 1-0 galibiz olaylar çikti maç döndü.Biz giden puanami yanalim, olan olaylarimi yanalim ve verilen cezalarimi yanalim. Rize’de olaylar çikmasiydi biz bu gün 36 puana sahip olacaktik. Çok büyük bir avantaj yakalayacaktik. Yazik degimli bu sehre? Niye arkasindan asiliyoruz.Niye engellemeye çaliyoruz.Bu futbolcularin, hocalarin, bu yöneticilerin ve bütün Giresunlularin emegine yazik degimli?.


Sözde taraftar denen 3-5 insan yüzünden 5 kere bizim sahamiz kapandi. Su anda taraftar bakimindan Türkiye liglerinin en problemli takimi gözüküyoruz. Ama bu taraftar bizim taraftarimiz degil. Bu olaylara sebebiyet verenler bu taraftarlarin için de olan 5-10 tane soytari.


Sahaya girmekle, küfür etmekle, sahaya sandalye atmakla kime kar, kime zarar verdiler. Bu insanlar Giresunsppor haricinde herkese fayda sagladilar. Ama Giresunspor’a zarar verdiler. Bunlarin Giresunsporlu veya Giresunspor taraftarlari oldugunu düsünemiyorum. Zaten sehirde bunlarin bu isi bilinçli yaptigi seklinide dedikodular var. Bundan sonra bunlari esas Giresunspor taraftarlarina havale ediyorum. Onlar geregini yapacaklardir. Çünkü bu olaylar nedeni ile benim esas taraftarlarim cezalandiriliyor. Benim taraftarlarim neden insaatlardan maç izlesin. Takima bu kadar zarar vermek hainlikten baska bir sey degildir. Benim gerçek taraftarim bizimle her yere geliyor arsanlar gibi bizi destekliyorlar. Ama 3-5 tane ne oldugu belli olmayan cahil insanlarin yaptiklari artik Giresunspor’a büyük zararlar veriyor. Bundan sonra bunlarla mücadele edecegiz ve ne gerekiyorsa onu yapacagiz.

Ikincisi Rizespor maçinda istenmeyen olaylar oldu. Bu iki ilin adina’da yakismadi. Bundan sonra onlar sunu yapti, bunu yapti demek çok anlamli degil. Benim çagrim. Giresunspor taraftarlari kesinlikle husumet gütmesinler. Kesinlikle kin birikimi içinde olmasinlar. Bunlar spor’ un için de olmamasi gereken olaylardi. Biz Karadeniz takimlariyiz. Rize bizim 2 saat uzagimizda bir memleket. Oda bizim memleketimiz. Ordu surada. Inanin dün Orduspor’ un aldigi puani çok sevindim. Orduspor insallah bu ligde kalir. Artik gerçek Giresunspor taraftarlarinin arasinda bu tür kiskirtici insanlari barindirmalarini istemiyorum.Bu günden sonra bütün Türkiye’de örnek bir takim olmak istiyoruz. Sezon basindan bu yana çok sansizliklar yasadik. Ama bu gün o sansizliklara ragmen çok iyi yerdeyiz.
Parasal olarak çok büyük sikintilarimiz yok. Allah izin verirse bu ayin sonuna kadar futbolculara olan bütün borçlari kapatiyoruz.
Sagolsun valimiz, sagolsun belediye baskanimiz ve sagolsun sehirdeki insanlarimiz yavas yavas gerçegi görüp destek vermeye basladilar. Bu arada geceye katilan bütün dostlarimiza tesekkür ediyorum,”dedi.

 

Kaynak:Giresunsonhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.