SON DAKİKA!

Bolulu Hasan Usta Giresun da

Sütlü tatli ürünlerinde Türkiye’de önde gelen meshur markasi Bolulu Hasan Usta, Giresun’a sube açarak Karadeniz Bölgesi’nde de adini duyurdu.


 

Türkiye genelinde genis sube agi ile süt tatlilarini damak zevkine sunan Bolulu Hasan Usta Giresun Subesi isletme sahibi Tevfik Gül ve Recep sahin tarafindan Osmanaga Caddesi üzerinde Çarikçi Otel altinda hizmete girdi. Yogun bir ilgiyle karsilasan Bolulu Hasan Usta Süt tatlilari vatandaslardan tam not aldi.

Türkiye’nin ilk tatli fabrikasini Izmir’e kurdugunu ifade eden Bolulu Hasan Usta’nin mimari Hasan Nazmi Gürgönül, “ Fabrika zaman içinde son teknoloji pastörize süt ünitesi, otomatik pisirme kazanlari, otomatik doldurma üniteleri, otomatik üst kapatma, tam otomatik dondurma üniteleri ve benzeri otomasyonlar ile tamamen el degmeden son derece 24 saat hijyenik sartlarda üretilen bir tesis haline gelmistir. “dedi. Katki maddesi kullanilmayan tatlilarin ileri teknoloji kullandiklarinin altini çizen Hasan Nazmi Gürgönül,“Tek noktadan bu üretim lezzet ve özelligini hiçbir sekilde kaybetmeden frigorafik araç filosu ile 141 bayisine sevenleri ile bulusturmayi devam edecegini” söyledi.

  

Bolulu Hasan Usta Giresun Subesi Osmanaga Caddesi’ndeki açilis törenine Giresun Valisi Mustafa Yaman, Belediye Baskan vekili Hayati Tökez, Müftü Necati Akkus, Giresun Milli Egitim Müdürü Ömer Albayrak, Giresun 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi Durmus Karaçali, Giresun Ticaret ve Sanayi Odasi Yönetim Kurulu Baskani Hasan Çakirmelikoglu, Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odasi Baskani Ali Kara, GIMDER Baskani Fikret Öztürk, Hekim Süt Genel Müdürü Murat Bayrak, Bolulu Hasan Usta’nin sahibi Hasan Nazmi Gürgönül ve halkla iliskiler müdürü Fatih Akpinar ile davetliler katildi.

Süt tatlilari üzerine Türkiye’de bir marka haline gelen ve çok sayida ilde subesi bulunan Bolulu Hasan Usta Tatlilari’nin Giresun Subesi, Giresunlu girisimciler tarafindan açildi. Bolulu Hasan Usta Süt Tatlilari Magazasi’nin isletmecisi Tevfik Gül tüm Giresunlulari BHU farkini yasamaya davet etti. Evlere ve isyerlerine tatli servisi yaptiklarini ifade eden Tevfik Gül “Tatli servisinin ücretsiz oldugunu, paket servis için 4444 248 numarali telefondan tüm vatandaslarin kendilerine ulasacagini” söyledi.

 

Tevfik Gül “Bolulu Hasan Usta Süt Tatlilari’nin Giresun Subesi’ndeki magazasinda Çilekli muhallebi, light muhallebi, asure, keçi sütünden dondurma, ekmek, kadayifi, firin sütlaç, güllaç, keskül, kazandibi, profiterol, tavukgögsü, sekerpare, ürünler yer alacagini ifade etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.