Uncategorized

Bursa daki Tirebolu ve Güceliler Gecede Bulusacak

Bursa’ daki Tirebolu ve Güceliler Eglencede Bulusuyor


Geçtigimiz ay yapilan genel Kurul ile göreve getirilen Bursa Giresun Tirebolular ve Güce’ liler derneginin yeni yönetimi ilk hedeflerini gerçeklestiriyorlar.


1994  yilinda Bursa’da Kurulan  Bursa Giresun Tirebolular ve Güce’ liler Kültür Yardimlasma ve Dayanisma Dernegi  tarafindan 13 Subat 2011 Pazar günü saat  19:00-24.00 arasi Basaran dügün salonunda dayanisma ve kaynasma eglencesi  gecesi düzenlenecek.


Yapilacak olan gece hakkinda bir açiklama yapan Bursa Giresun Tirebolular ve Güce’ liler Kültür Yardimlasma ve Dayanisma Dernegi yönetim kurulu baskani Ismail Akdogan “13 Subat 2011 Pazar  aksami dernegimizin düzenleyecegi dayanisma ve kaynasma eglencemize tüm Tirebolulu ve Güce’ li hemserilerimiz davetlidir. Katilimin oldukça yüksek olmasini bekledigimiz gecede dernegimizi ayaga kaldirmak için hemserilerimizin görüslerine basvuracagiz, hem de yeni bir mesalenin fitilini atesleyerek ayaga kalkacagiz’’ dedi. Ayrica bir çok dernek baskanlari ve is adamlarini davet ettiklerini belirten Akdogan  Bursa’ da kültürümüze sahip çikmak ve  yasatmak için gücümüz ölçüsünde mücadelemiz sürecektir diye konustu.


 


 
13 Subat 2011 Pazar aksami Basaran dügün salonunda düzenlenecek olan gecede yöresel sanatçilarimiz Yilmaz TURAN, Arif KOCA, Serif PIR, Rüstü KARPUZ, Hursit KARAKUS, Selahattin BEKTAS sahne alarak kemençe ziyafeti ile gelen konuklari en iyi sekilde costuracaklarini vurguladilar.

Not: Gece hakkinda detayli bilgi almak isteyenler Dernek yönetim kurulu baskani Ismail Akdogan ile 0533 4857528 no lu telefondan irtibat kurabilirler.


Erdal Avci -Bursa
                   


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.