Uncategorized

Deprem Dede Uyarilar Dikkate Alinmiyor

Deprem Dede Ünvanli Prf. Dr. Ahmet Mete Isikara Gazetemiz Imtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazisleri Müdürü Ethem Bakar a Konustu;

 

Deprem dede uyarilarimiz dikkate alinmiyor 6 siddetinde deprem ülkenin her bölgesinde maalesef heran yasanabilecek bir deprem ancak bu kadar küçük bir siddete bile 51 vatandasimizin ölmesi uyarilarimizin dikkate alinmamasindan kaynaklaniyor dedi.

 

Ülkenin bir ulusal deprem konseyine ihtiyaci oldugunu vurgulayan Prf. Dr. Ahmet Mete Isikara sözlerini söyle sürdürdü uzun zamandir bir iddiamiz var Istanbul basta olmak üzere ülkenin her bölgesi ayri bir risk tasiyor buna göre bir Ulusal deprem konseyi kurup acillerden baslayarak çesitli önlemler almak zorundayiz hatta bu deprem bakanligi kurmaya kadar bile gitmeli yoksa 6 siddetinde olacak bir depremde 51 kisi ölmesi bizi dünya önünde gülünç duruma düsürmektedir oysa tedbirler alinsa bu ölümlerin hatta daha siddetli depremlerde can kayiplarinin önüne geçilebilir.

Buna en iyi örneklerden biri kuskusuz Japonya dir bu depremler Japonya da ayda yada 3 haftada bir oluyor yani onlarin tecrübelerinden faydalanarak bir an önce ülkeyi selamete ulastirmaliyiz aksi halde ayni siddette bir Istanbul depreminde maazallah daha korkunç manzaralari yasaya biliriz seklinde konustu.

 

Prf. Dr. Ahmet Mete Isikara ülkede bir deprem olunca bütün bilim adamlarinin televizyon programlarinda boy gösterdigini ama aradan geçen belli bir zamandan sonra konunun unutludugunu bu popilist yaklasimlardan bir an önce vazgeçerek sorunun temelden çözülmesini gerektigini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.