SON DAKİKA!

Çotanaklar Hakli Tepkilerini Gösterdi

Ilk olarak Istanbul, Sishane’de toplanan Marmarali Çotanaklar, ardindan Harbiye’de bulunan TRT Genel Yayin Merkezi’ne gittiler. Burada TRT yöneticileri ile konusmak isteyen taraftarlarin bu istegi olumlu karsilandi.
TRT’den bir yönetici ile konusan yesil-beyazli taraftarlar, tepkilerini dile getirdiler.


TRT yetkilisi ise bu konuyu hafta içinde kendisine geldigini belirterek, “Ben bu konuyu genel yayin yönetmeni ile konusarak tepkinizi dile getirecegim. Zaten Kanal’a gelen mailler, fax ve telefonlardan az çok bilgim var. Tam bir sonuç söyleyemem fakat bu tepkiyi gerekli yerlere iletecegim” dedi. 

 

Ardindan Marmarali Çotanaklar, TRT’nin binasinin önüne siyah çelenk birakarak basin açiklamasi yapti. Basin açiklamasinin ardindan yesil-beyazli taraftarlar olaysiz bir sekilde dagildilar.

 


 

 

Marmarali Çotanaklarin TRT binasinin önünde yaptigi basin açiklamasi söyle: 

Sanli Giresunsporumuzun önümüzdeki hafta sahasinda oynayacagi G.Antep B.B. müsabakasinin TRT 6 kanalindan Kürtçe yayin yapilacaginin açiklanmasini esefle karsilamis bulunmaktayiz.

Marmarali Çotanaklar Giresunspor Bagimsiz taraftar grubu olarak; Müsabakanin Giresun ilimizde oynanacak olmasindan ve ilimizin bahse konu kanalin yayininin hitap ettigi bölgeler disinda bulunmasindan dolayi ayrica ülkemizin geçmis oldugu hassas çizgiler isiginda ilimiz insaninin duygularinin kiskirtilabilme ihtimallerinden münhasir yapilacak olan yayinin memleketimize fayda getirmeyecegini aksine bir provoke malzemesi olarak kullanilabilecegi endisesiyle TRT kurumunun almis oldugu bu yayin karari yanlisligindan vazgeçilmesi dilegindeyiz.


Sayet TRT kurumu bu tavrini diretmekte devam ederse taraftar grubumuz olarak düsüncemiz; demokratik bir toplum oldugumuzdan bahisle, en demokratik hakkimiz olan tepki gösterme hakkimizi kullanacagimizi ve ilgili kurumun hiçbir yayinini izlememe yönünde karar alacagimizi belirtmek isteriz.


Bizler ceddimiz Topal Osman Aga ve esrafinin torunlari, bu memleketin her bir karis topragini kaniyla sulamis bir neslin torunlari olarak, memleketimiz insanini keskin bir çizgiyle birbirinden ayiran ve toplumsal bir felakate yol açabilecek olan bu anlayisin son bulmasini; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi dili Türkçe’dir kavramindan yola çikarak maçin yayininin TRT nin diger kanallarindan birinden yapilmasini beklemekteyiz.


Kaldi ki; bir toplumu millet yapan 3 ana unsurdan birisi olan dil birligi ilkesinden yola çikarak sizler hangi Kürtçe’den yayin yapacaksiniz. Çünkü yöreden yöreye degisen ve iki sinir illerindeki kisilerin konustugu bahse konu dilin bile birbirleriyle anlasamadigi biliniyorsa sormak isteriz, bu ne perhiz bu ne lahana tursusu…


Tekrar hatirlatmakta fayda görüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi dili Türkçedir ve Giresunspor Türkiye’dir !..


FOTO ve HABER: CEM KARAHÜSEYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.