Uncategorized

Dereli Devlet Hastanesin de Neler Oluyor?

Dereli Devlet Hastanesi hakkinda son zamanlarda internet ortaminda çikan gerçegi yansitmayan haberler yayinlanmaya devam ediyor.
Son olarak dün gece sosyal paylasim sitesi kullanicinin hesabinda paylastigi “ACIL SERVIS bölümüne gelen hastalara Acil müdahale yapilmadigi Doktor ve hemsireler sohbetini bölüp hastalara bakmadiklari için hastalar Giresun a kadar giderek dertlerine çare aramak zorunda kaldiklari bildirilmistir. Ilçemiz hastanesine sohbet kar degil çaliskan personeller istiyoruz.” bu konu ile ilgili son haber oldu.

Dereli Haber konu hakkinda bilgi almak için Dereli Devlet Hastanesi ni aradik. Bashekimin izinde olmasindan dolayi Hastane de bashekim vekilligi yapan Dr. Faruk Kara telefonumuza olumlu cevap verdi.Bu tür haberlerin Dereliye ve Dereli Devlet Hastanesine zarar verdigini ifade eden Kara; sözlerine söyle devam etti:


“Öncelikle ilçemizden Giresun a hasta görmekte olan ambulansimizin kaza yapmasi sonucu yaralanan vatandaslarimiza acil sifalar diliyorum. Son zamanlar da yapilan haberler kesinlikle gerçekleri yansitmiyor. Bu haberi yapan insanlar tamamen kulaktan dolma bilgilerle hareket ediyorlar. Yayinlanan son haber hepimizi üzdü. Üzülerek söylüyorum ki yayinladiklari haberlerin dogrulugu hakkinda bizleri ne aradilar nede görüstüler. Böyle bir seyi bizzat duysam ve görsem kisiler hakkinda gerekli yasal islemleri yaparak gerekli mercilere bildirirdim. Hastanemiz bünyesinde hasta haklari birimi bürosu bulunmaktadir. Buraya hasta ve hasta yakinlari dilek ve sikâyetlerini iletebiliyorlar. Ancak ne bu birimimize nede bizlere yapilmis hiç bir basvuru yok. Yapilan bu asilsiz haberler hem bizleri hem de hastane personelimizi olumsuz etkiliyor. Bu hastanenin Dereli için önemi çok büyük, insanlarimizin bunun bilincinde olarak degerini bilinmesi gerekiyor. Bizler Dereli Devlet Hastanesi yöneticileri olarak kapimiz her zaman herkese açiktir. Isteyen vatandaslarimiz bizleri diledikleri zaman ziyaret ederek sikâyetlerini iletebilir. Ve son olarak sizlere de çok tesekkürlerimi sunuyorum, bizleri arayip konu hakkinda bizleri dinlediniz için.Keske bu haberleri yapanlar da bizleri arama cesaretini gösterebilse ” dedi.


Degerli vaktinizi bizlere ayirdiniz için biz tesekkür ederiz. Görevinizde kolayliklar diliyorum.


Editörün Notu: Dilerim ki bu asilsiz haberleri yaparak Dereliyi yipratan insanlarimiz da duyduklarini yayinlamadan önce habere konu olan gerekli mercilere dogrulatarak konu hakkinda bilgi alir. Kimse kaybetmez kaybeden Dereli olur! Dereli Devlet Hastanesi Dereliden giderse iste o zaman 1 igne için bile 30 km yol gitmek gerekecek. Insanlarimizi daha bilinçli olmaya ve elde bulunan degerlerin kiymetini bilmeye davet ediyorum…Haber: Turgut Ayaz

            Gurbetçi Giresun Gazetesi

            Dereli Temsilcisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.