Uncategorized

Enver Yücel TÖDER Baskanligina Yeniden Seçildi

TÖDER 5. Olagan Genel Kurul unda yeni Yönetim Kurulunu seçti. TÖDER üyeleri yeni döneme Baskan Enver Yücel ile devam etme karari aldi


TÖDER in 5. Olagan Genel Kurulu toplantisi dün Swiss Otel de Milli Egitim Bakani Nimet Çubukçu nun katilimiyla gerçeklesti.


Toplantida bir konusma yapan Bakan Nimet Çubukçu, özel ögretim kurumlarinin egitim sistemindeki payin çok düsük oldugunu aktararak, Daha önce özel okullardaki ögrenci sayisinin toplam ögrenci içendeki payi yüzde 2 iken, bugün bu oranin yüzde 3 tür. Oysa gelismis ülkelerde bu oran yüzde 10 un üzerindedir diye konustu. Türkiye deki özel okullardaki ögrenci sayisinin 2001 krizinden sonra yüzde 16 civarinda azaldigini ve bu ögrenci kaybinin ancak üç yilda telafi edilebildigini ifade eden Çubukçu, Yasanan son küresel krizde hem özel okullarimizin tedbirli davranmasi, hem de bakanligimin bu konuda özel okullarin önünü açan kararlari ve yapilan mevzuat düzenlemeleri ile ögrenci sayisinda azalma degil, aksine artis yasanmistir dedi. 

Gelismis ülkelerde özel ögretim kurumlarinin egitim sistemindeki payinin yüzde 25 leri asmasina karsilik, Türkiye de yüzde 2 lerde kalmasinin büyük bir talihsizlik olarak niteleyen TÖDER Yönetim Kurulu Baskani Enver Yücel, TÖDER in bu talihsizligin kaderini degistirmek için yilmadan çalismalarini sürdürecegini söyledi. Küresel dünyada ölçme ve degerlendirmenin önemli oldugunu ifade eder Yücel, “TÖDER, ülkemizde ölçme degerlendirme sisteminin bir not ve karne verme, okullara giris sinavi yapma boyutundan kurtarip egitimin röntgenini çeken ve egitimin gelismesi için stratejiler öneren bir yapiya dönüstürmeyi hedeflerinin arasina koymustur. Bu düsünceden yola çikarak TÖDER Ar-Ge ve Sinav Merkezi kuracagiz. Konuyla ilgili alt yapi çalismalarimiz çok kisa bir süre içinde tamamlanacak ve Türkiye nin önemli bir sorununa çözüm bulmus olacagiz” dedi. Yücel, dernegin çok kisa bir süre içinde Türkiye ismini alinacaginin da müjdesini verdi. Enver Yücel konusmasina söyle devam etti: “Küresel dünyada ülkelerin oldugu kadar egitim kurumlarinin da küresel baglantilarinin olmasi gereklilik haline gelmistir. Dünya Özel Okullar Birligi ni kurmaya yönelik çalismalarimizi baslatmis bulunmaktayiz. Bu projemiz Sayin Bakanimizin huzurunda ifade etmekten de mutluluk duyuyoruz. 2011 yilinin seçim yili oldugu gerçeginden yola çikarak, egitimin seçim malzemesi yapilmamasi, bu konuda siyasi parti yetkililerinin daha dikkatli davranmasi ve egitim politikalarini daha gerçekçi kabuller üzerine bina etmeleri gerektigine inanarak sözlerime son veriyorum.” 

Konusmalarin ardindan Milli Egitim Bakani Nimet Çubukçu ve TÖDER Yönetim Kurulu Baskani Enver Yücel, Türk egitime verdikleri destek ve katkilarindan dolayi Istanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Istanbul Il Milli Egitim Müdürü Muammer Yildiz, Milli Egitim Bakanligi Özel Ögretim Kurumlari Genel Müdürü Mehmet Küçük, Milli Egitim Bakanligi Özel Ögretim Kurumlari Genel Müdür Yardimcisi Mustafa Çandir, Eyüboglu Egitim Kurumlari Baskani Rüstem Eyüboglu, Çankaya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Baskani Sitki Alp, Yüce Okullari Yönetim Kurulu Baskani Yücel Kalinyazgan Dogus Üniversitesi Mütevelli Heyeti Baskani Dogu Gözaçan, Doganata Egitim Kurumlari Yönetim Kurulu Baskani Necdet Doganata, Mef Okullari Kurucusu Ibrahim Arikan, Egitim Reformu Girisimi Direktörü Prof. Dr. Üstün Ergüder, Ar-El Egitim Kurumlari Kurucusu Kemal Gözükara, TÖDER Akademik Direktörü Prof. Dr. Adil Çaglar, Kültür Okullari Yönetim Kurulu Baskani Fahamettin Akingüç e tesekkür plaketi sundu. Plaket törenin ardindan TÖDER üyeleri, yeni Yönetim Kurulu nu seçti. Açik oylama yoluyla belirlene TÖDER yeni Yönetim Kurulu söyle;

TÖDER 5.OLAGAN GENEL KURULU YÖNETIM KURULU ÜYELERI


TÖDER YÖNETIM KURULU
1.Enver YÜCEL
2.Ibrahim TASEL
3.Mehmet GÜNES
4.Metin ÖZER
5.Zeki HANÇERLIOGLULLARI
6.Kaan KALINYAZGAN
7.Ali Riza DOGANATA
8.Nilüfer GÖZAÇAN
9.Emine ÖRNEK
10.Ali OGUZTÜRK
11.Fatih ÖZTÜRK
12.Prof. Dr. Siddik YARMAN
13.Hüseyin ULUSAL


YÖNETIM KURULU
YEDEK
1.Haldun PAK
2.Talip EMIROGLU
3.Erol BOY
4.Gökhan GÜNDOGDU
5.Cihan BABA
6.Turgut ÖNAL
7.Sevtap ENGIN
8.Turgut IRMAK
9.Necati KOÇAK
10.Celil VARDAR
11.Zühtü AKYILDIZ
12.Necdet ÖZCAN
13.Osman OGUZ


MERKEZ DISIPLIN KURULU
ASIL
1.Sevket ERTEM
2.Zeki ESEN
3.Yücel YÜCEL


YEDEK
1.Refik KOCAK
2.Yavuz MÜFTÜOGLU
3.Yücel SAHIN


MERKEZ DENETLEME KURULU
ASIL
1.Halit UÇAN
2.Hasan MUTLU
3.Firat ATLIHANYEDEK
1.Ibrahim KÜÇÜKAYDIN
2.Orhan ARAS
3.Mustafa Kemal ARSLAN


ÜST DANISMA KURULU
1.Bahattin DURMUS
2.Prof.Dr.Ziya SELÇUK
3.Prof.Dr. Ayla OKTAY
4.Prof. Dr. Hasan SIMSEK
5.Prof.Dr.Üstün ERGÜDER
6.Doç.Dr. Selçuk SIRIN
7.Doç. Dr. Aybaba HANÇERLIOGULLARI
8.Dr. Azmi OFLUOGLU
9.Necdet DOGANATA
10. Dogu GÖZAÇAN
11.Mehmet Ali AYDINLAR
12.Hüseyin SIMSEK
13.Turgay POLAT
14.Mehmet BÜGE
15.Özgür BOLAT


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.