SİYASET

EŞREF KARAİBRAHİM AKP İL BAŞKANI NEREDE YAŞIYOR?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim’in hedefinde, GRÜ, Emniyet ve Öztürk vardı.

CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim, AK Parti İl Başkanı Sabri Öztürk’e seslendi; “Giresun çağ atladı diyor. Şu çağ atlayan Giresun’u buyursun beraber gezelim.”

Karaibrahim düzenlediği basın toplantısında, ”Sayın Sabri Öztürk nerde yaşıyor? Veya biz Giresun’da yaşamıyor muyuz? 41 projelerden, havada uçan paralardan bahsediyor nerde bunlar? Biz mi göremiyoruz? Kendisine bir önerim var o projeleri beraber gezip yerinde görelim. Bu tesisler, bu fabrikalar nerde? O kadar proje var madem neden işsizlik var? Neden göç var? Bunların cevabını istiyorum Sabri başkandan. Giresun çağ atladı diyor. Şu çağ atlayan Giresun’u buyursun beraber gezelim” dedi.

Karaibrahim’in hedefinde ayrıca, Giresun Üniversitesi ve emniyet güçleri de vardı.

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim düzenlediği basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu.

BAŞKANVEKİLİ ALPARSLAN’A NEDEN SÖZ VERİLMEDİ?

İlk olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Giresun Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte törene katılan Belediye Başkanvekili Atifet Alparslan’a neden konuşma hakkı verilemediği soran Karaibrahim, “Belediye Başkanımız Kerim Aksu bazı çalışmalar için yurt dışında bulunuyor ve yerine bir bayan arkadaşımız Belediye Başkan Vekilliği yapıyor ve şuan başkandır. Giresun Belediyesini ve halkını temsil ediyor.

Giresun Üniversitesinin 8 Mart dünya kadınlar günün ile ilgili yaptığı bir program vardı bayan başkan o programa gitti. Ama ilginçtir konuşma olmasına rağmen kendisine konuşma verilmedi. Üniversiteye gidene kadar konuşma vardı ama üniversiteye gidildiğinde konuşma programdan çıkarıldı. Üniversitemize ve rektörlüğümüze bunu soruyorum ve açıklanmasını açıkça bekliyorum, bu tavrın ne olduğunu bilmek istiyorum” dedi.

SES SİSTEMİ ENGELİ TBMM’DE

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Atatürk Meydanı’nda düzenlendikleri çelenk töreninde istiklal marşı okunması için kurulmak istenilen ses sistemine karşı çıkılmasına da değinen Karaibrahim şöyle konuştu; ”Polisler görevlerini yapmak için oraya gelmişler. Altını çizerek söylüyorum istiklal marşını söylemek için ses düzeni kurdurtmadılar. Basın açıklamasını buradan yapmayacağımızı söylememize rağmen ve üstelik bu 8 Mart dünya emekçi kadınlar günü. Niye böyle yapıldı bilmiyorum ama bunu Meclis (TBMM) gündemine getiriyoruz. Milletvekilimiz bunu bir soru önergesi haline getirerek İçişleri Bakanlığına soracak veya gerekirse kürsüde bu açıklamayı yapacak” dedi.

ÖZTÜRK NERDE YAŞIYOR?

AK Parti il başkanı Sabri Öztürk’le ilgili eleştirilerde bulunan CHP il Başkanı Karaibrahim, “Sayın Sabri Öztürk nerde yaşıyor? Veya biz Giresun’da yaşamıyor muyuz? 41 projelerden, havada uçan paralardan bahsediyor nerde bunlar? Biz mi göremiyoruz? Kendisine bir önerim var o projeleri beraber gezip yerinde görelim. Bu tesisler, bu fabrikalar nerde? O kadar proje var madem neden işsizlik var? Neden göç var? Bunların cevabını istiyorum Sabri başkandan. Giresun çağ atladı diyor. Şu çağ atlayan Giresun’u buyursun beraber gezelim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.