SON DAKİKA!
chpgiresun

EŞREF KARAİBRAHİM VALİLİK BİNASINI SORDU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim, Giresun Üniversitesi Rektörlüğü olarak kullanılan binanın Giresun Valisi Dursun Ali Şahin tarafından geri alınmak istenmesini eleştirdi.

giresunchpbasintoplantisi

Eşref Karaibrahim, il binasında düzenlediği basın toplantısında,”Eski rektörlük binası geri alındı. Vali orayı konuk evi yapacakmış. Bunu anlamak mümkün değil. Rektörlük binası Giresun Üniversitesi’nin simgesi durumundaydı, bu bina geri alınmamalıydı. Bu karar Sayın Vali’nin isteğiyle değil, siyasi irade tarafından alınan ve uygulanan bir karardır. ‘Siyasi irade istedi’ diye alınan bir karar.
Yine üniversite ile Sağlık Bakanlığı arasında Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’nin ortak kullanımını içeren protokolde iptal edildi. Kime ne yararı oldu, bundan Giresun halkı zarar gördü. Bu da Sayın Rektör’ün yıpratılması için alınan bir karardır. Giresun Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Aygün Attar Giresun için mücadele ediyor. Ona zarar vermek için yapılan tüm girişimler, aslında Giresun’a zarar vermektir” diye konuştu.
STK’LARA SUÇLAMA…
Giresun’daki STK’ları GiresunÜniversitesi ve Rektör Attar’a destek vermeye çağıran Karaibrahim, şöyle konuştu: “Neden Giresun’daki STK’lar, Giresun için mücadele eden Rektör Attar’a destek olmazlar? Bunu da anlamak mümkün değildir. Giresunhalkı ve STK’lar, üniversitesine sahip çıkmaktan bu kadar aciz mi? Ekmeklerini AKP’mi veriyor”
Basın toplantısına İl Genel Meclisi CHP Gurup Başkan Vekili Mustafa Yılmaz da katıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.