Uncategorized

Fethi Karahüseyin Ramazan Ödenegi Istedi

Ramazan Ayi Hazirliklari… Din Görevlilerilerine Gelistirme ve Yetistirme ödenegi verilmelidir.


Memur-Sen Konfederasyonu` na bagli yetkili sendika Diyanet-Sen olarak;
Ramazan ayina hazirlandigimiz su günlerde camilerimizde camilerimizin gerek iç ve gerekse dis-çevre düzenleme ve  bakimlari ile  cami müstemilatlarinin temizligi  hususunda  basta Belediyelerimiz, ilgili Cami Derneklerimiz, Mahalle ve Köy  Ihtiyar heyetlerinden  bundan önce gösterdikleri   hassasiyet ve ilgilerinin devamini bekliyoruz.

 

Ayrica; Içinde bulundugumuz Üç aylarin ve özellikle  üç hafta sonra baslayacak olan Ramazan ayinda din görevlilerimiz  yogun  bir  mesai içine gireceklerdir. Gece sahurun bitisinden baslayan  mesai gündüz vaaz-irsat-mukabele ile devam edip gece  teravih namazi ile birlikte  bu mesai yaklasik  19-20 saate kadar çikabilecektir. Sayin Diyanet Isleri Baskanimizin da  dogru ve hakli buldugumuz  açiklamasinda, “din görevlileri  kendi camilerinde kürsüye çikip vaaz edecektir“ demektedir.

Din görevlilerimizin  bu misyonu yüklenebilmeleri için kendilerini  mesleki bilgi olarak yenileyebilmeleri, yetistirebilmeleri için Milli Egitim’de uygulanan ve her egitim ve ögretim yili basinda  ögretmenlere uygulanan ve ödenen Egitime Hazirlik Ödenegi benzeri  Ramazan Ayi öncesi Din Görevlilerimize de benzeri Din Görevlilerilerini Gelistirme ve Yetistirme  adi altinda  bir ödenegin ödenmesini talep ediyor, Diyanet  camiamiza da böyle bir müjdeli  haber vermelerini  hükümetten bekliyor ve  hocalarimizin hayir dualarini almalarini istiyoruz.

 

Saygilarimla…

 

Fethi KARAHÜSEYIN
Diyanet-Sen 

Giresun  Sube  Baskani

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.