Uncategorized

GIMDER Kulakkaya ya Çikti

Piknige; dernek yönetim kurulu üyeleri ve yardim eden gönüllülerin aileleriyle piknige katilarak kaynasmalari saglandi.
 

Çesitli eglenceli etkinliklerin yapildigi piknikte, dernek yönetim kurulu üyeleri, gönüllüler hep birlikte horan tepti. Misafir ailelere, dernek ekibi tarafindan ekmek arasi döner, ayran ve meyve ikram edildi.

Etkinlik hakkinda açiklamada bulunan GIMDER Baskani Fikret Öztürk, geleneksel hale getirdikleri ‘2.Dayanisma Piknigi’ ile gönüllülerin ailelere ve çocuklarin güzel bir hafta sonu yasamalarini istediklerini ve aileleri kaynasmayi, birlik beraberlik ve dayanismanin en güzel örnekleri burada yasaniyor ve beraberligin artarak sürmesini amaçladiklarini söyledi.
GIMDER Derneginin bu zamana kadar yapmis oldugu faaliyetler ve projeler hakkinda bilgi sunan Baskan Fikret Öztürk ”Sivil Toplum Kuruluslarinin Avrupa Birligi ülkelerinde oldugu gibi Türkkiye de’de artik gönüllülük ve fedakârlik yapma duygusu tasiyan insanlarin yasadiklari çevreye, topluma ve kâinat çatisi altinda bulunan tüm canlilara karsi duyduklari sorumluluklari yerine getirme adina STK’lar Sosyal Devletin vazgeçilmez sosyal güvencesidir.” dedi.

Zenginligin, insanlarin zekâsindan kaynaklanan bir durum olmadigini ve Allah’in verdigi bir nimet oldugunu vurgulayan gönüllü Terzi Ömer Özdemir, sunlari söyledi: “Zengin insanlar o nimetten istifa edecekse onun imtihanini iyi bir sekilde geçirecekseler, insanlar elindeki serveti ihtiyaç sahipleri olanlarla paylasarak onun güzelligini yasasin. Insanlar parayi degil, elindeki serveti dünyada hayir islerine kullanarak sevabini ahirete götürebilecektir. Piknigini düzenleyen herkese çok tesekkür ediyorum.”

 GIMDER gönüllü üyesi olan Isa Ankarali ise “Kuruldugu andan itibarin GIMDER Dernegi ile birlikteyiz. Sosyal boyutta yardimlarda bulunan çok önemli bir dernegin üyesi olmaktan onur duyuyorum. Bir nebze çorbada tuzumuz olsun diyorsaniz lütfen dernegimize yardimlarda bulunun. Bu tür sosyal faaliyetlerin daha genis kitlelere ulasmasi için destekleri bekliyoruz.” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.